jamata
11.05.13,10:24
Dobrý deň.Chcem poprosiť o radu.Mám syna,v apríli mal 6 rokov,detská psychologička mi sama nevedela presne poradiť či odklad alebo nie do školy,ale menšie zlo videla v odklade.Nevyslovoval všetko správne-vie aj r aj sýkavky,len nie vždy ich ešte použije správne.Zo školy na mňa veľmi tlačili ako som sa rozhodla.Nakoniec som im povedala že dám odklad.No ale teraz posledný týždeň nastal u syna veľký pokrok .Objednala som sa ešte aj ku jednej spychologičke aby som sa neunáhlila.Chcem sa spýtať či môžem zrušiť a do ktorého dátumu odklad školskej dochádzky,keď chcem aby nastúpil syn do školy.Tlak zo školy mi odôvodnili tým,že potrebujú nakúpiť školské pomôcky pre prvákov a v škôlke si potrebujú zostaviť zoznam detí na ďalší školský rok.Mne osobne to príde smiešne,lebo môže sa niekto odsťahovať alebo prisťahovať.Toto sa nám stalo pri prvom synovi a zrovna bol predškolák a vtedy s tým nebol žiaden problém.Veľmi krásne už vopred Ďakujem za radu. Martina :-))
urad.skol
24.06.13,07:15
Dobrý deň,
ako problém to nevidím,len treba prísť na riaditeľstvo ZŠ,dodatočne prihlásiť, aby pri prvom dni v škole dostal knihu a mal dopredu objednané pracovné zošity a pomôcky(objednávajú ich s rezervou),pripájam aj odborný text a link:
http://www.skolskyportal.sk/clanky/odlozenie-zaciatku-plnenia-povinnej-skolskej-dochadzky