vrtelka
11.05.13,13:47
Dobrý den, s manželom sme kupili pozemok v zahradkarskej oblasti. Su tu vybudované elektrické aj vodarenské siete. Správca zahradkarskej oblasti pýta za prípojku vody na naš pozemok 385 eur. V cene nie je nič len samotné pripojenie. Nám sa zdá cena prehnaná, kedže ešte si musíme priplatit vybudovanie a vykopanie šachty, všetok material + robotu. V konečnom dosledku nas to vyjde cca 1000 eur. Može spravca pýtat taku vysoku cenu za samotné pripojenie?
Ice dive
11.05.13,12:08
otázka je, na čo daný pozemok chcete využívať ak to má byť len záhrada a nepotrebujete pitnú vodu, tak za 1000 € si vybudujete aj vlastnú studňu s čerpadlom... ak však potrebujete pitnú vodu t.j. vodu z vodárenskej spoločnosti neostáva Vám nič iné len na správcové podmienky pristúpiť... spravidla tam kde je sieť vybudovaná po vodomer platí vodárenská spoločnosť a od vodomeru si platí každý sám a pripojenie je zdarma... avšak ak siete musel niekto na pozemku vybudovať tak spravidla tieto rozpočítava medzi vlastníkov pozemkov a potom sa môže stať, že za prípojku pýta aj 385 €
vrtelka
11.05.13,12:46
Práve, že chceme postaviť chatu a užívať pozemok s chatou viac na rekreačné účely ako na záhradkárčnie a za tu sumu sa potom asi viac oplatí pitná voda..ale ano, studna by mohla byť riešenie, vodu na pitie si kupime vo flašiach, ale pozemok je vysoko na kopci pod horou a nie som si istá, či tam je v tej výške voda na studnu..ale dakujem za nazor..
arizona
11.05.13,12:48
Dost malo info si dala.Odkial, z akej dialky sa ma vybudovat pripojka? Bude ak k hranici vasmu pozemku? Maju pripojku a vodu napr. aj susedia?
buchač
11.05.13,13:30
...a nemyslíš si náhodou , že tie prvotné pripojenie inžininierskych sietí ( komplet od nuly začali ) , že tie v podstate zaplatili tí , ktorí sa aj následne pripojili ???

Potom sa vyskytnú mudrci ( nemyslím Teba , ale predchodcov ) , ktorí by sa radi aj pripojili ...ale za oveľa lacnejší peniaz ....
Lenže ide aj o to , že to čerpadlo bolo plánované na určitý počet odberateľov a následným pripojením sa na odber sa jeho výkon znižuje a tým pádom klesá aj ten tlak ...

Inak povedané , lokalitu nepoznám , ale cena je reálna ....elektrina vyjde na takú istú čiastku ...

Šachtu vykopte a zabetonujte sami , ušetríte ...
vrtelka
12.05.13,05:42
rozvody pod zemou su urobené už davno a ja sa možem pripojit 0,5 m od mojho pozemku..všetci susedia maju možnost sa pripojit, ja chcem len odbočku na moj pozemok...
vrtelka
12.05.13,05:45
ja viem, že prvotné naklady, ked sa budovali siete mohli byt vysoké, len v porovnaní s elektrinou je čiastka trojnásobne vyššia, za el. sme platili 135 eur..preto sa mo to zdá dosť..nie som ani špekulant ani nič také, len ma to zaskočilo...