pepa43
11.05.13,14:32
ahojte, prosím vás o radu, na firmu, kde som konateľkou, ale nie spoločníčkou, došla exekúcia. môže exekútor siahnúť na môj majetok? ja nevlastním nič, ale môže siahnúť na manželov majetok?dakujem pekne za odpoved.
julysak
11.05.13,12:42
Exekútori sú takí drzí, že ti siahnu na všetko // ale mal by byť dodržaný tzv "postup padajúceho h... " = vo firme niekto niečo doondí / za to príde na ňu exekúcia / firma si to vyinkasuje cestou najmenšieho odporu (napr od teba, ak ťa presvedčia, že ty ako konateľka si hmotne zodpovedná za všetko - - načo by hľadali skutočného vinníka ///// a až následne ty si to zinkasuješ od manžela, keď mu siahneš na peniaze // alebo : až následne ty zinkasuješ od manžela:D, keď mu siahneš na peniaze (bez toho / miesto toho aby si siahla inde )
Mária27
11.05.13,13:55
Počas trvania manželstva by mohol exekútor siahnuť na majetok v BSM, lebo aj tam je majetok povinného (§ 147 obč.z.). Nemôže siahnuť na výlučný majetok druhého manžela.

§ 147

(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

(2) To neplatí, ak ide o pohľadávku veriteľa jedného z manželov, ktorí sa dohodli podľa ustanovení § 143a, pokiaľ táto pohľadávka vznikla pri používaní majetku, ktorý nepatrí do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.