jaaaaaaaa
11.05.13,16:38
Ahojte, už ma nebaví prehadzovať (a platiť) gumy na jedinýžch diskoch. Ale mám problém, neviem aké kúpiť. Je tam kopec čísel čo mi nič nehovoria a keď to kupim cez net, nebuide sa to dať tak lahko vrátit.
V techničáku mám tieto čísla:
205/60 R15 89H / Nie
6J x 15 H2 ET38

Všimol som si že niektoré disky majú 4 upínacie šroby, moje má 5.
Poradíte ktoré čísla su dolezite, aby som zle nekupil ?
Dakujeeeem
lujza.j
11.05.13,14:44
205/60 R15 89H / Nie

prečo nie?

Všimol som si že niektoré disky majú 4 upínacie šroby, moje má 5
tak kúpiš na 5 skrutiek.... 15-stky....

čo máš obuté teraz aký rozmer...
​ja mám napríklad chybu v techničáku mám tam 14-stky....také sa tam nikdy nedávali...od výroby 15-stky...
Emka Roman
11.05.13,14:57
A ešte okrem šrobov (a ich roztečnej kružnice) je tam aj priemer osadenia disku
Stefan2005
11.05.13,15:04
každý správny internetový predajca má na svojej stránke informácie, ako vyberať (teda podľa akých kritérií) disky.... napr. http://www.superdisky.sk/ako-vybrat-hlinikove-disky
a ponúkajú aj konfigurátory - zadáš značku, typ, model auta ... a ponúkne ti vhodné disky, napr. http://www.alcar.cz/AlcarKonfigurator/alloyv3/index.php?lcs=zly4htfjss
jaaaaaaaa
11.05.13,17:38
to je sice super, ale ja nechcem kupovať u internetoveho predajcu, ale na inzerat cez net. A tam ziadne konfiguratory nie su
jaaaaaaaa
11.05.13,17:40
chlapi takže ked kupim 15ky na 5 šrobou, nič nepokazim ? co znamena to 6J ?
lujza.j
11.05.13,20:30
......no ne ked máš na 5 šróbu ta k si kúp na štyri ty mysliteľ..:-P...a čo 6J si vygúúúgli......alebo si počkaj si na chlapov :-P......ja som žena a viem to!!!
Martin1310
11.05.13,22:29
6J-znamená že disk je široký 6palcov
15-znamená že disk má priemer 15palcov
H2-obojstranný výstupok ráfiku.
ET38-Vzdialenosť dosadacej plochy disku od jeho simetrického stredu,čím menšie ET tým viac vilieza koleso s pod blatníka.
Ja by som na tvojom mieste jednoducho hladal disky na konkrétny typ auta a nie ich hladať takto podla rozmerov. Pretože ešte je tam počet šrobov ich kruhová rozteč,velkosť stredového osadenia,druh a dlžka skrutiek,je toho dosť.
buchač
12.05.13,05:18
Ty nevieš , čo vlastne chceš a ideš cez net kupovať ???
Nuž čudujem sa ...

Cez netového predajcu sa Ti nejak nechce hľadať info a chceš od tejto stránky , aby Ti poradili na základe techničáku .
Lenže nepíšeš základne info , to jest o aké auto sa jedná a taktiež som si nevšimol ani zmienku , pre kúpu akých diskov sa jedná .....či plecháče alebo elektrony .
Plecháče sa zvyknú dávať na zimu a elektrony na leto ...
Zimné pneu sú zasa užšie a vyššie ...
Letné môžu byť širšie a nižšie...

Takže si preštuduj najprv info a potom kupuj ...
http://www.az-pneu.sk/elektrony-hlinikove-disky
lujza.j
12.05.13,06:41
hlavne že to je to muŽ.....:-D..možno, že nevie že jedny sú plechéče a druhé elektrony....:-))))
jaaaaaaaa
12.05.13,10:02
ach jaj, lujza, strašne mudra. Idem kupovať elektrony, kvoli plechačom za 15 eur by som sem nepísal. Do aut sa moc nerozumiem a nehrám machra. Zato ty si na nete geroj vševedko a pritom slepica
jaaaaaaaa
17.07.13,18:50
ty si krava a nie žena
lapejko
17.07.13,19:55
na inzerát riskuješ poškodené disky, obráť sa na miestny pneuservis, ten ti ponúkne nové alebo jazdené s montážou a zárukou, cez web sa dá dobre kúpiť disky na www.nejlevnejsipneu.cz je tam aj konfigurátor s virtuálnym obutím na konkrétne auto s konkrétnou farbou.
expeeert
17.07.13,19:57
Ja som kupoval cez net cez nejakú stránku, ale s tým, že mi ich osobne doniesol a som ich namieste vyskúšal. Stačí sa dohodnúť. Mal som totiž ten problém že som si nebol istý že nebudú šúchať brzdy - prasiatka. Totiž pri brúsení na nete som narazil pri mojom aute na ten problém - mám 16´´ elektróny a keď som ich vyskúšal tak problém nebol ale vznikol druhý problém, čo som si neuvedomil a to pri vyvažovaní - keď tam nalepil závažia - musím tam mať najtenšie - 2,5g... 10g mi okamžite odpálilo :)
A aké čísla sú dôležité? skoro všetky, ale ak máš ešte gumy ktoré chceš použiť pár sezón, tak si pozri čísla na nich a podľa toho kupuj disky.
lujza.j
18.07.13,05:28
Ále co nepovieš:D....a tebe co maly penis narastol......:D
jaaaaaaaa
19.07.13,16:20
dík za radu. Kukol som tie ceny. Rovnaky typ este o nieco lacnejsie ma aj pneuservis u mna na ulici, tak tam asi skočím. Ešte raz všetkym thx (okrem lujzy, to je fakt slepica)
Martin1310
21.07.13,08:28
6J-znamená že disk je 6palcov široký od vnútornnej pätky ráfku po vnútornú pätku na druhej strane.Od tohoto rozmeru záleží akú širokú pneumatiku tam môžeš dať.