Dantess
11.05.13,18:19
Ahojte. Mám asi problém. Jeden pán mi volal, že porušujem autorské práva jeho firmy, pretože v mojom nápojovom lístku uvádzam názov nápoju Bon-Bon. Tento kávový nápoj sa tak vola všade. Všade ho tak nazývajú, rovnako ako espresso je všade espresso. On mi volal, že jeho firma sa volá BonBon, alebo Bon Bon, alebo nejak tak. Pozeral som na nete a jedná sa o čokoládovňu, ktorá má registrovanu značku. Jedná sa ale o porušenie, keď to používam s pomlčkou a je to ako názov nápoja? Keď si to dáte do googla, tak sa to tam objaví milión krát. Dokonca je aj hotel bonbon, ktorý im nepatrí. To im nevadí? Ako to prosím je? Nápoják si odfotil a ževraj budem mať kontrolu... Myslíte, že si len vymýšľa, alebo ako to je? On je vlastníkom frančízy tej čokoládovne v jednom meste, kde mám svoju partnerskú kaviareň. A tam vlastne vlietol a začal vystrájať...

edit dňa 13.5. ľudia, neviem ako odpovedať v téme. nikde nemám možnost kliknut, aby som mohol pod vase texty písat dalsie veci. mám len možnost pridat dalsiu otazku, alebo upravit túto, takže tak... Ale dakujem za rady
kopretinka
11.05.13,16:34
On má BonBon,ty máš pomlčku,to nie je to isté.A pochybujem,že ON je vlastníkom toho názvu a má to zaregistrované ako ochrannú známku,on je len frančízant.Majiteľom ochrannej známky sú Kovandovi.
Kontrolu? Akú? Odkiaľ? :D
Môžeš mať kontrolu z veteriny,z daňového,obchodnú inšpekciu.Oni toto neriešia.
pavol54
11.05.13,16:34
Autorské práva by si podľa môjho názoru porušoval keby si mal tiež čokoládovňu s vyrábal tú istú čokoládu pod iným názvom a názov je odlišný ak má aspoň dve iné písmená však daj bonabono a môžeš mu potom aj zuby umyť.
Dáša_
13.05.13,06:17
a bon bon je registrovaná ochranná značka? kto ju vlastní? čo presne je chránené?
kopretinka
14.05.13,19:42
no?? nejaké nové správy?
Daxis
20.05.13,16:06
Toto je informácia zverejnená na stránke Úradu priemyselného vlastníctva:
"Aké sú práva majiteľa ochrannej známky?

Majiteľ ochrannej známky má výlučné právo používať ochrannú známku v spojení s tovarmi alebo so službami, pre ktoré je zapísaná v registri.

Majiteľ ochrannej známky je oprávnený používať spolu s ochrannou známkou značku ® .

Bez súhlasu majiteľa ochrannej známky nikto nesmie používať označenie zhodné s ochrannou známkou pre zhodné tovary alebo služby alebo označenie, ak z dôvodu jeho zhodnosti alebo podobnosti s ochrannou známkou a zhodnosti alebo podobnosti tovarov alebo služieb existuje pravdepodobnosť zámeny na strane verejnosti alebo označenie zhodné alebo podobné s ochrannou známkou, ktorá má na území Slovenskej republiky dobré meno a ktorá nie je zapísaná pre zhodné alebo podobné tovary alebo služby, ak by používanie tohto označenia bez náležitého dôvodu neoprávnene ťažilo z rozlišovacej spôsobilosti alebo dobrého mena ochrannej známky alebo by bolo na ujmu rozlišovacej spôsobilosti ochrannej známky alebo jej dobrému menu.

Majiteľ ochrannej známky môže požadovať od vydavateľa slovníka, encyklopédie alebo podobného diela, v ktorom je ochranná známka reprodukovaná tak, že vzbudzuje dojem, že ide o druhový názov tovarov alebo služieb, aby najneskôr v nasledujúcom vydaní diela uverejnil údaje, z ktorých bude zrejmé, že v diele je reprodukovaná ochranná známka.

Ak došlo k neoprávnenému zásahu do práv z ochrannej známky, majiteľ ochrannej známky má právo domáhať sa, aby porušenie alebo ohrozenie práva bolo zakázané a následky tohto zásahu boli odstránené; môže sa domáhať primeranéh zadosťučinenia, ktorým môže byť aj peňažné plnenie. Právo na vydanie bezdôvodného obohatenia a právo na náhradu škody tým nie sú dotknuté."
kopretinka
20.05.13,16:25
nedošlo k zásahu do práv