rein13
12.05.13,07:50
Dobrý deň.Mám v záhrade postavenú hospodársku budovu 6x4 oficiálne prihlásenú a k nej som si pristavil na čierno drevenú na základoch pred troma rokmi.Doteraz susede nič nevadilo,ale keď som ju chcel zbúrať a postaviť presne takú istú,len murovanú,tak je proti tomu.Potrebujem od nej podpis,ak prístavbu chcem legalizovať?Nie som ani na hranici pozemku,prístavba je vysoká 3m a je od severu.Na jej pozemku nieje žiadna stavba.Za radu vopred ďakujem. rein13
buchač
12.05.13,06:12
Stavebné povolenie sa až na výnimky vyžaduje pri stavbách každého druhu.
Keďže je na ( ale akých ) základoch , nuž aj tá drevená stavba už mala mať povolenie ...
Viď stavebný zákon ...

Čiže aj susedka sa musí vyjadriť - má na to právo ..
bettylou
12.05.13,09:12
do 25 m2 je to len drobná stavba a tam sa myslím vyjadrenie susedov nevyžaduje
pmajap
12.05.13,09:34
vyžaduje
buchač
12.05.13,09:35
ak má základy , tak sa vyžaduje ....a punktum !!!
bystrá
12.05.13,11:48
V tomto prípade - dodatočná legalizácia - je susedka účastníčkou konania, má právo sa vyjadriť. Námietky však musia byť oprávnené - jednoduché "nesúhlasím" nestačí na to, aby stavba nebola povolená.
V prípade ohlásenia drobných stavieb - do 25m2 sa susedia k stavbe vo všeobecnosti nevyjadrujú.
buchač
12.05.13,14:33
...to slovíčko " všeobecnosť " je dôležité ......

Susedka sa v tej všeobecnosti vylúči zo schvalovacieho procesu a neskôr sa ale začne vyjadrovať inde ...trebárs aj na súde ...

Kto by riskoval v takejto situácii a s takým susedom sa pustil do stavby bez toho podpisu ???
Nuž podľa mňa len ten kto má rád problémy ...
bystrá
13.05.13,06:28
Pri ohlásení drobnej stavby nie je zákonná povinnosť získať súhlas suseda. Sused sa k stavbe vyjadruje len v tom prípade, ak sa pri uskutočňovaní stavby má použiť jeho nehnuteľnosť.
Samozrejme, to nebráni tomu, aby stavebník zo slušnosti oboznámil susedov so svojim zámerom.
nero 5
18.05.13,05:32
Mne sa cigani napojili rovno na plot a nikoho sa nepytali a nejaky stavebny zakon oni neuznavaju a ani nepotrebuju su to štatom chranene osoby,Skus nieco podobne urobit ty.