miax
12.05.13,10:43
Zdravim! Moj vodomer v sachte RD sa toci v niekolosekundovych intervaloch dopredu a dozadu bez akehokolvek odberu vody. Dopredu vsak viac, co robi asi 2-3 kubiky vody tyzdenne navyse. Ten rozdiel viem z toho, ze v dome sa nebyva, je tam pohyb iba cez vikendy. Ked zavriem ventil v sachte, tak sa samozrejme prestane. Ked zavriem ventil v dome a v sachte otvorim, tak sa tiez nehybe, takze unik po ceste do domu neni. Ked ale otvorim domovy ventil, zas sa zacne tocit. Podstatna informacia: mame cisticku a do nej nejde ani kvapka, takze ani wc neprepusta ani baterie. Vodarne mi po telefonate a mailovej komunikacii 3x zdoraznili, ze ked preskusanie povie, ze vodomer je v poriadku, tak si to zaplatim - asi 145EUR a este hrozi, ze ho dostanem aj naspat. Kedze je to 3/4 mojej materskej, tak sa pytam: moze byt chyba aj v niecom inom ako v meradle? Zuzana
julysak
12.05.13,12:30
zavretý ventil v dome - stojí
otvorený ventil v dome - točí sa
=
za tým ventilom vyteká voda

ešte raz sa pozeraj 15 minút na vodomer, lebo dopredu / dozadu aby sa točil, to by v sieti musel tlak dosť kolísať a pochybujem, že by blízko teba bol taký veľký rázový odber, že by vodný stĺpec vodojeme nevyrovnal pokles tlaku (a to by si ešte ty musela mať doma vzdušník - čo je na vodovode zo siete blbosť )

Jedine si to viem tak predstaviť, že vodovod nemá vodojem, ale beží priamo na čerpadlo a vzdušník - vtedy pripustím kolísanie tlaku max okolo 1 atmosféry


////////////////////////
videjko sa dá cez formátovanie , viac , prílohy , prechádzať , stiahnuť

//////////////////////////////////////

síce to bolo 1,5m pod zemou, ale v robote nám kedysi utekalo nejakých 100 kubíkov denne a kedže tam bol beton )na šírku od zvislice poruchy asi do 4 metrov ) , na povrchu nebolo nič vidieť
miax
12.05.13,13:13
ak v dome vyteka, tak preco do cisticky nic netecie? tych cca 70m3 vody by som hadam niekde zbadala, keby vytekala do steny, alebo podlahy. na vodomer som pozerala uz zopar krat a kolise stale rovnako. aj som si to nahrala na mobil, aby som sa s niekym vedela poradit. sem sa neda pridat video?
Peggynka
12.05.13,15:58
V některých případech je možné, že pohyb rotačních ukazatelů mění směr otáčení (otáčí se střídavě ve směru a proti směru hodinových ručiček). Takovéto chování vodoměru je důsledkem přítomnosti vzduchu v rozvodu za vodoměrem, kde vlivem kolísání hydrodynamického přetlaku ve vodovodní síti, dochází k jeho stlačování a rozpínání a tím ke změnám proudění vody přes vodoměr, což však ještě nepotvrzuje výskyt poruchy. Pro získání představy o těsnosti rozvodů za vodoměrem, doporučujeme důkladně odvzdušnit rozvodný systém a provést výše uvedené kontrolní měření.
miax
12.05.13,17:50
a je v takomto pripade teda mozne, ze nabieha spotreba? nehybalo by sa to koliesko tam a spat o rovnaky usek?
Peggynka
13.05.13,09:00
Nabieha spotreba.Koliesko sa otáča v závislosti od tlaku,takže sa nehýbe o rovnaký úsek.