Vincenzo162
12.05.13,11:25
Dobrý den.Chcem sa opýta či može banka odo mna vymáhat celu sumu za autouver.Nevladal som platit tak auto odobrali a nasledne ho predali v aukcii.Ja som auto kupil za 240 000sk a oni ho predali za 113 000sk v aukcii.Jednalo sa o 4rocne auto.Ak vie niekto poradit co robit v takomto pripade budem rad za kazdu radu.Tvrdia ze ho ohodnotil sudny znalec na taku cenu.Dakujem za odpoved a radu.
KEJKA
12.05.13,09:32
a čo chceš vlastne robiť? Koľko dlhuješ banke? Banka od teba chce splatiť dlh aj s úrokmi, bud zostatok vykryje z tržby za auto, alebo bude od teba ešte vymáhať zvyšok.
Aká stará je otázka? SKK už neexistuje.
Ice dive
12.05.13,09:40
no auto si kupil za 240 000 Sk, koľko si mal svojich prostriedkov a koľko ti požičala banka, koľko si medzičasom banke splatil....? banka bude chcieť doplatiť rozdiel medzi zostatkom úveru s príslušenstvom a výnosom z predaja auta...
Vincenzo162
12.05.13,09:52
To sa už tahá dlhšie,lebo myslím že auto predali pod cenu.Uz to raz dali na sud odvolal som sa a tak to dali na obciansky sud.Neviem ako to dopadne vsak uvidim,ale vsetko je to nejake divne.
arizona
12.05.13,10:23
Zobral si si od banky uver,podpisal si zmluvu, ze uver splatis+uroky.
Tym, ze si nesplacal dohodnutu sumu si porusil zmluvu.
To, ze ti banka predala auto,bola asi dalsia z moznosti,ak si nemohli inak svoje peniaze od teba vymoct.
Co chces dosiahnut,ak tvrdis, ze banka predala auto pod cenu? Aut na predaj su tisice,ak chcela banka predat musela sa prisposobit dopytu.Auto stojace dlhu dobu v autobazare za vysoku cenu je nepredajne a tvoj dlh by nesplatilo tak,ci tak.
Nemusel si to nechat zajst tak daleko, mohol si auto predat sam za lepsiu cenu hned,ako si sa ocitol v platobnej neschopnosti...

Ine Ti nezostava,iba komunikovat s bankou a dohodnut sa na nejakom splacani zostatkovej dlzoby,ktore by si zvladol. Necakaj, ze banka Ti dlh odpusti, natahovanim Ti akurat tak rastu uroky.