nanina6
12.05.13,15:09
Dobry den,
chcela som sa spytat, ci zamestnavatel moze dat okamzite skoncenie PP, dovod uvadza kradez, ktoru zamestnanec nespachal a nema ani ziadne dokazy. Ak uz takuto okamzitu vypoved da, moze sa na nu zamestnanec odvolat?
Vysvetlim: Kamaratovi chcu dat vypoved za to, ze v den kedy sa odohrala nejaka kradez vo firme, nebol na smene, nemal ju ani mat, len priviezol pri vratnici kolegovi cigarety. Kolega presiel riadne cez SBS, pipol si kartu, bol skontrolovany. Vyzdvihol si mimo arealu cigarety od kamarata a vratil sa naspet do firmy rovnakou cestou. Podotykam , ze ani ten kolega nekradol, teda aspon tak hovori on, to s istotou povedat nevieme. No kamarat az za odpacovanych dalsich 3dni, dostal od veduceho na vyber , ci chce okamzite skoncenie z dovodu kradeze, ze vraj bol do toho zapleteny, alebo im podpise dohodu , kde kradez nebude mat uvedenu. Ak nepodpise ani jednu budu volat policiu a podaju na neho oznamenie za kradez, Overovali sme na policii ci je takyto skutok vobec hlaseny- nebol zatial. Kamarat nic nepodpisal a poslali ho domov , ze nech pride za dva dni aby sa dohodli. Za dva dni mu chceli dat znovu podpisat dohodu , no toto zasa odmietol, s tym, ze ak ho chcu prpustit, nech mu daju odstupne 1mesiac alebo 2mesacnu vypovednu lehotu , lebo vo firme pracuje vyse roka.. Povedali ze nech pride za 3dni ze dostane vypoved okamzitu z hrubeho porusenia- dovod kradez- Je to mozne aby mu takuto vypoved dali? ak daju je mozne sa odvolat? Ake odvolanie treba napisat, aby bolo platne? pripada mi to akoby mu nakoniec dali vypoved z absencie nahranej na neho. Cely rozhovor ma nahraty no tajne. Podla mna mu to nemozu dat, lebo nieje za to ani obvineny a ak by ho aj obvinili na policii, nieje odsudeny. Ma narok na 60percent platu ak je vlastne doma a oni mu este stale nedali vypoved? Nastastie si zobral tu dohodu o rozviazanie PP dohodou co mu ponukali, aby mal aspon dokaz, ze je doma preto , lebo mu chcu dat vypoved a nie z absencie- myslim si spravne?

Dakujem Vam za kazdu odpoved. Lebo na toto som odpoved v ZP nenasla.
Este chcem podotknut , ze je to od veducich pomsta na kamarata, lebo nechcel stiahnut pracovny uraz. Prosili ho aby udal, ze sa mu to stalo doma---puklo mu v ruke pri zdvihani tazkeho, pretazeneho predmetu, ktory na pokyn veduceho mali premiestnovat nezabezpecene. On pracovny uraz nestiahol, marodoval 2mesiace pravom!!! Vyssie uvedena skutocnost sa stala 3dni po nastupe po PN do prace.
Do vtedy nemal ziadne pokarhanie, dostaval premie za dobre vykonanu pracu. Dokonca vieme, ze majstri nesuhlasili s jeho prepustenim, lebo ako jeden z mala ovlada vsetky linky. Vzdy prisiel na nadcasy , ked ini nechceli prist. Dokonca mu ponukali ustne poziciu teamleadera nedavno.
Zuzana B.
13.05.13,06:29
Vo vystupnych papieroch musi byt uvedeny presny dovod okamziteho skoncenia PP. Ak by sa malo jednat o okamzite skoncenie PP z dovodu hrubeho porusenia prac. discipliny - kradez, samozrejme, ze to musi vediet zamestnavatel obhajit jasnymi dokazmi (napr. zapis SBS sluzby ze pri kontrole osobnych veci vynasal z priestorov spolocnosti majetok firmy). Pokial by sa znamy sudil z dovodu neplatneho skoncenia PP, potom dokazne bremeno je na zamestnavatelovi. Pokial ziaden rukolapny dokaz neexistuje, len na zaklade domienok, podozrenia z kradeze, okamzite PP so znamym skoncit nemoze.
nanina6
17.05.13,17:28
Neuverite!!! Predvcerom som sa tam s nim dostavila ako svedok, dokonca som mala od neho aj plnu moc. Na vratnici informovali sbs ze moze ist do vnutra LEN sam!!! Aj napriek splnomocneniu , ktore im ukazal, nechceli o tom ani pocut. OK isiel tam sam, sbskara hned poslali prec. Boli tam 4 ludia. Polozili mu na stol papier, ale odmietli mu to dat precitat, az ked to podpise. V tom som mu volala a povedala nech mi precita ten papier , ktory mu davali podpisovat. pocula som velky krik aby to podpisal, inak mu daju absenciu. povedala som mu , ze nech ide prec, on mi odpovedal, ze chcel ale nechcu ho pustit z miestnosti ale ked poculi ako somnou hovori tak s rehotom niekto zakrical, kto ta tu drzi mozes ist, skoda ze som si v tom strese to nenahrala. Zasa ho nutili aby podpisal.... pytal sa ci si to moze precitat , oni chceli ze precitat si to moze az po podpise""" V tom som mu zasa volala a vtedy povedal, zenma ma na telefone a ze odchadza , nech mu to poslu postou!!! Odisli sme. Nechceli nam dat Sbs ani potvrdenie ze sme tam boli, ze ja som v areali nebola a on- neho eviduju a je to v systeme.

Robim s personalistikou uz dlho ale takyto pristup jednej velkej automobilovej firmy som necakala.
VCera prisla okamzite skoncenie PP z hrubeho porusenia discipliny. A najlepsie na tom je , ze sa bali ho obvinit z kradeze, tak to prestylizovali na napomahanie pri nedovolenom prenasani dielcov!!! Najlepsie na tom je ze nenapisali presne kedy sa co stalo , napisali ze v 18 kalendarnom tyzdni. ty kokso ved on sam nevie ci sa nieco tam udialo. Moze to zamestnavatel napisat takto? Podla mna musi napisat presny den, kedy co sa stalo aa priamo mat dokazy a nie len dedukciu.
Dnes som mu napisala , ze trva na tom aby ho nadalej zamestnavali, ze ziadny takyto skutok nespachal. Poslal im to postou dorucene. Teraz musime najst nejakeho dobreho, lacneho pravnika ktory nam pomoze dat to na sud. Alebo myslite , ze by sme to zvladli aj bez pravnika? poradte niekoho.
Dakujem