galko
12.05.13,17:24
Prajem všetkým pekný deň, chcem sa spýtať, či je možné podať opravný prostriedok voči právoplatnému rozhodnutiu ÚPSVaR, ak dodatočne vyšli najavo nové skutočnosti, potvrdzujúce oprávnenosť žiadosti na dávku, alebo je lepšie podať novú žiadosť. Za odpoveď ďakujem - Galko.
Mária27
13.05.13,10:49
Treba pozrieť zákon, podľa ktorého sa o dávke rozhoduje.
Ak sa môže použiť správny poriadok (z. 71/1967) , podľa § 62 môže na návrh účastníka nastať obnova konania:

§ 62
(1) Konanie pred správnym orgánom ukončené rozhodnutím, ktoré je právoplatné, sa na návrh účastníka konania obnoví, ak

a) vyšli najavo nové skutočnosti alebo dôkazy, ktoré mohli mať podstatný vplyv na rozhodnutie a nemohli sa v konaní uplatniť bez zavinenia účastníka konania;
...


V určitých prípadoch pri právoplatných rozhodnutiach sa môže využiť aj protest prokurátora podľa z. 151/2001 o prokuratúre.
annie3
14.11.15,05:21
Mária27 ...mám na Vás dotaz ohľadom protestu prokurátora.

V lete 2015 bolo vydané rozhodnutie okresným úradom - odbor opravných prostriedkov, ktorým bol zamietnutý protest prokurátora pre nezákonný zápis rozostavanej stavby do KN, pretože boli tam už ďalšie zápisy o kolaudácii, aj o pridelení súpisného čísla.

Podala som preto podnet na preskúmanie postupu prokurátora.
Teraz po temer 3 mesiacoch vydal prokurátor ďalšie protesty, ktorými navrhuje zrušiť práve rozhodnutie o kolaudácii a rozhodnutie o súpisnom čísle. Tieto protesty sú v pohode, rozhodne sa o nich v zákonnej lehote, ale čo s tým prvým protestom, ktorému vyhovené nebolo, lebo nebol vydaný správne?

Podnet na vydanie nového protestu proti zápisu rozostavanej stavby sa už nestíha. Zápis do KN bol urobený v prvej polovici decembra 2012 /lehota na napadnutie sú 3 roky/.
Možno v danom prípade žiadať obnovu konania / Koho? Kataster? Odbor opravných prostriedkov? / podľa § 62, ods. 1., písm. a) ?

Ako môžem postupovať, aby som dosiahla aj platnosť prvého protestu? Vopred ďakujem za odpoveď.
Mária27
14.11.15,11:14
O čo opieraš toto tvrdenie? : Zápis do KN bol urobený v prvej polovici decembra 2012 /lehota na napadnutie sú 3 roky/.
Podľa § 70 katastrálneho zákona (1) Údaje katastra uvedené v § 7 sú hodnoverné, ak sa nepreukáže opak.
annie3
14.11.15,11:16
Mária27: Nerozumiem čo myslíte, pani Mária... ja sa opieram o toto:

dňa 11.12.2012 - zápis rozostavanej stavby - č.z.287/12
dňa 20.11.2013 rozhodnutie o určení súpisného čísla - č.z.15/14

Viem preukázať opak... ale komu ho mám preukázať, aby zápis o rozostavanej stavbe kataster zrušil? Aký je postup? Prokuratúra nestihne vydať nový protest do lehoty 3 rokov, kedy prokuratúra môže vydať protest proti nezákonnému zápisu rozostavanej stavby... alebo je to inak?
Mária27
14.11.15,12:41
Neviem, o čo tiež ide, lebo je to zrejme iný problém, ako sa začal v tejto téme riešiť.
Jednoducho katastru treba dokázať, že niečo v zápise nie je pravdivé. Ako? No neviem, na základe čoho to zapísal. Ak si vlastníčka stavby so súpisným číslom, parcelou atd, kde je zapísaná iná stavba, môžeš nahliadnuť aj do zbierky listín ...
Založ novú tému a vysvetli, čo máš ty a čo tvrdí niekto iný.
sito
14.11.15,12:58
Neviem, zmysel, Galko?

Nezmysel, porady?

annie3?

či porada už stráca zmysel?

len bankomat je?

či bankokrach?
Mária27
14.11.15,12:58
§ 27 zákona o prokuratúre: (2) Ak bezprostredne nadriadený orgán, dozerajúci orgán alebo orgán uvedený v odseku 1 písm. a) nevyhovie protestu prokurátora, môže prokurátor podať na súd žalobu na preskúmanie zákonnosti tohto rozhodnutia, ak tak ustanovuje osobitný zákon.19)
annie3
14.11.15,15:19
Maria27..."Prokurátor môže podať na súd žalobu" ...a čo keď to neurobí? Môžem podať ako poškodená žalobu ja?

Založím novú tému a tam budem konkrétnejšia. Zatiaľ ďakujem pekne za Vaše odpovede.

Pekný večer...