rencki
13.05.13,11:48
Byva v byte na samom vrchu, 12.posch. Byt v sukr. vlastnictve. Potrebujem umiestnit vonkajsiu cast klimatizacnej jednotky a technik mi poradil jej umiestnenie na strechu mojej logie.Cela logia je v kompozicii mojho bytu a aj strecha je panelova a je sucast stien a panelov bytu, ktory vlastnim, neslo by teda o instalaciu na spolocnu strechu. Ako mam postupovat ? Treba na to povolenie ? dakujem
tienik
13.05.13,19:44
samozrejme ze treba. Kedze pojde o novy najvyssi bod strechy v tom mieste, bude potrebne prehodnotit jestvujucu bleskozvodnu sustavu a prijat prislusne opatrenia. Sice vam dodavatel klimy bude na 99% tvrdit ze nic take netreba, ak by k niecomu doslo, poistovna bude iste chapavo pozerat na poziadavky platnych noriem
rencki
13.05.13,19:58
dakujem pekne. pomohli Ste mi rozhodnut sa, ci ma zmysel to riesit takto, ako mi poradili alebo ju umiestnit radsej na stenu logie tak aby som ju mala vlastne v logii. Tym sa asi zbavim vybavovania povolenia nadpolovicnej vasciny majitelov bytov a aj inych bezpecnost. dokladov, ako ste aj spomenuli kvoli poistovni ..keby nieco :-)
tienik
13.05.13,20:54
ak je moznost dat na stenu, tak je to idealne. Tam nejde len o poistovnu, alebo hlasovanie ludi, ale v prvom rade o vas zivot. Ono zavliect si blesk do bytu cez nevhodne umiestnenu klimu nie je ziadna vyhra. Aj ked mozno nikdy tam blesk neudre, ale co ak by s amu to raz podarilo...