lydinka
09.03.06,22:15
Ahojte poraďáci, chcela by som sa opýtať na interné doklady. Čítala som tu o nich nejaké príspevky, ale nie som si istá, či som to správne pochopila.
Takže:
- ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?
- Takisto spracujem pohľadávky z knihy ostatných pohľadávok?
- a píšem k týmto nepeňažným operáciám interný doklad?
- 4o potom s nimi na začiatku roka 2006?
Viem, že veľa otázok, ale nejak si s tým neviem rady.
Ďakujem
monspa
10.03.06,09:38
Podľa môjho názoru záväzky a pohľadávky sa neúčtujú do uzávierkových operácií, pretože nemôžu uvplyvniť ZD, vykazujú sa vo výkaze o majetku a záväzkoch
renča1
10.03.06,10:25
lydinka, ja ti pripnem link, v ktorom je už odpoved k tvojej zadanej otázke.Asi si ju nemôhla nájsť.
http://www.porada.sk/t21620-inerne-doklady-nepeoane-operacie.html
lydinka
11.03.06,20:09
lydinka, ja ti pripnem link, v ktorom je už odpoved k tvojej zadanej otázke.Asi si ju nemôhla nájsť.
http://www.porada.sk/t21620-inerne-doklady-nepeoane-operacie.html

Dakujem za pomoc, link som pozrela
Zita5
11.03.06,20:17
Ahojte poraďáci, chcela by som sa opýtať na interné doklady. Čítala som tu o nich nejaké príspevky, ale nie som si istá, či som to správne pochopila.
Takže:
- ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?

Záväzky máš zapísané len v evidencii záväzkov - do peňažného denníka účtuješ len skutočnú úhradu a súčasne znižuješ stav záväzkov. Inak žiadne uzávierkové operácie .



- Takisto spracujem pohľadávky z knihy ostatných pohľadávok?
- a píšem k týmto nepeňažným operáciám interný doklad?

Pohľadávky vedieš v evidencii pohľadávok - do peňažného denníka účtuješ len skutočné prijaté úhrady za pohľadávky a súčasne znižuješ stav v evidencii pohľadávok.



Viem, že veľa otázok, ale nejak si s tým neviem rady.
Ďakujem

Tieto pohľadávky a záväzky k 31.12.2005 uvádzaš vo výkaze o majetku a záväzkoch .

Tieto zostatky PaZ ovšem v roku 2006 prenášaš do počiatočného stavu príslušných evidencií.
Zita5
11.03.06,20:26
[quote=lydinka].
Takže:
- ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?

Lydinka mzdy za 12 mesiac 2005 zapíšeš len do záväzkov a vykazuješ tak ako som popísala vyššie .

Do peňažného denníka účtuješ a zapisuješ len skutočne vyplatené mzdy za príslušný mesiac a vtedy Ti ovplyvnia daňové výdavky .Čiže bude to rok 2006.
lenkak
12.03.06,20:04
- ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?

NIE
kukučka
14.03.06,19:03
V knihe záväzkov mám zaúčtovaú ID nájomnú zmluvu s mesačnými splátkami. Pri jednej splátke som sa pomýlila a nedá sa vymazať, Ako to robíte?
Pri úhrade faktúr to ide...
lenkak
14.03.06,19:11
Nejde Ti to cez zoznam úhrad - CTRL+Del.?
space bag
27.03.06,23:42
ked nejde nieco vymazat, tak pouzivam ZMIZÍK
Adkah
15.11.06,11:32
Ahojt mam jeden problem, ako a kde zapisem auto do programu MRP? Dakujem za pomoc.
lenkak
15.11.06,17:58
Do pomocných kníh.
ondrejvla
15.11.06,18:11
Do pomocných kníh.

Do knihy hmotného majetku, zaradíš do odpisovej skupiny ale ak nemáš soft pre majetok, tak kartu si musíš vystaviť v exceli, ale do knihy zapisuješ v softe. Ale určite je aj tu niekde karta majetku v tlačivách.