mutley
13.05.13,12:49
Poprosim o radu. Môže ísť na Ceresit ZU (lepiaca a stierkovacia malta) rovno fasadna farba ? Pripadne penetrak + fasadna farba. Teda bez omietky ?
allis
13.05.13,11:08
nie, musis to openetrovat, nechat preschnut a az potom davat farbu. mohli by vzniknut flaky, pripadne cele spadnut. penetracia by sa mala davat pred kazdym malovanim, aj ked bola uz predtym malovana...ale nieje to az tak nutne ako v tomto pripade
mutley
13.05.13,11:33
cize mozme dat penetrak a potom fasadnu farbu na ten kleber, nevadi, ked tam nebude vonkajsia omietka ?
alltracboy
13.05.13,13:43
allis si asi mysli, ze chces dat nejaky typ fasadnej omietky.. a nie iba farbu. Ja by som odporucal sa v prvom rade riadit techlogickym predpisom pre danu farbu a potom poradou. Farbena omietka (silikonova napriklad) ma nejaku zrnitost, cize ta narocnost na podklad nebude az taka dramaticka. Tam staci penetrak a omietku. Sam to clovek ale tazko bude robit. Co sa tyka farby, to neviem zo skusenosti, ale typujem, ze pod farbu treba but mat pekny povrch kleberu, alebo na to ide nejaka vrstva co spravi strukturu a na nu farba. Neviem ci sem este chodia stari poradaci, kedze tento novy system porady sa mi vrcholne hnusi. 820570 by ti asi vedel najlepsie poradit.
lapejko
13.05.13,18:14
ak ti nevadí štruktúra povrchu, ktorá nebude ideálna, takisto hrúbka fasády kvôli mechanickej odolnosti bude nedostatočná...technicky fasádna farba môže ísť aj priamo na polystyrén...
220870
14.05.13,03:47
Niektoré farby potrebujú penetrák.Niektoré sa zriedia s vodou a použijú ako penetrák,pričom druhá vrstva farby sa neriedi.Takže môže .Omietka je len farba s kamienkami.