kristina11
09.03.06,22:34
Dobrý večer,

trápim sa s účtovaním pokladničných dokladov(začiatočník).
Jednou poštovou poukážkou mám v hotovosti zaplatené:
faktúra za mobil (podnikateľský)-fa je zaevidovaná v knihe FA
faktúra za mobil (súkromný)
poštovné

Výdavkový PD by som tak mala rozúčtovať:
poštovné = réžia
uhr. fa podnikatel. mobil = réžia
uhr.fa súkromný mobil = osobná spotreba
Formát položky si zvolím rozúčtovacia a zaúčtujem si všetky tri položky. Pri účtovaní uhr. podnikatel.mobilu zadám aj variabilný symbol, ale faktúra mi zostane v knihe faktúr otvorená, t.j. tvári sa ako neuhradená.
Čo s tým mám robiť?
P.S.: dúfam, že som to vzhľadom na pokočilú večernú hodinu nenapísala príliš zezrozumiteľne.

Ďakujem.
Vianocka
09.03.06,21:47
V akom softveri uctujes?
Steven111
09.03.06,22:46
Ahoj, skus to opačne, otvor si položku fakturacia, prijate faktury, a tam uhrad fakturu zadanim daneho účtovného dokladu, ktorý si vyberieš zo zoznamu pokladničných dokladov. Riešenie som vyvodil z programu MONEY S3...
kristina11
10.03.06,21:32
Ahoj, skus to opačne, otvor si položku fakturacia, prijate faktury, a tam uhrad fakturu zadanim daneho účtovného dokladu, ktorý si vyberieš zo zoznamu pokladničných dokladov. Riešenie som vyvodil z programu MONEY S3...

To som skúšala. Ale vypíše mi hlášku, že do zoznamu uhrádzaných dokladov nemožno zadávať uzamknuté (určite nie je uzamknutý) doklady, alebo také, ktoré obsahujú položky.
Steven111
10.03.06,21:43
[QUOTE=kristina11]To som skúšala. Ale vypíše mi hlášku, že do zoznamu uhrádzaných dokladov nemožno zadávať uzamknuté (určite nie je uzamknutý) doklady, alebo také, ktoré obsahujú položky.[/QUOTE

Ahojky tak vytvor ešte jeden VPD a ním uhrad danú fa za mobil a predchadzajúci VPD zníž o danú sumu.
Skús potom napis...Pekný večer:) :) :)
ata111
10.03.06,22:29
Ja fa uhrádzam jednou čiastkou a následne prejdem do PD, kde položky rozúčtujem podľa účelu. Číslujem to podľa počtu rozkontovaných položiek /napr. v/xx/3 - fir.telef., súkr.telef. poštovné/ 3 zápisy v PD.
kristina11
12.03.06,12:51
Ja fa uhrádzam jednou čiastkou a následne prejdem do PD, kde položky rozúčtujem podľa účelu. Číslujem to podľa počtu rozkontovaných položiek /napr. v/xx/3 - fir.telef., súkr.telef. poštovné/ 3 zápisy v PD.

Nevem, ci som to správne pochopila:rolleyes: . Tak to skúsim napísať polopate.
Formát položky si nechám normálna. So zoznamu faktúr si vyberiem tú, ktorú potrebujem uhradiť. Celkovú sumu pokl. dokladu potom navýšim o všetky ostatné položky. A v peňažnom denníku si to potom rozúčtujem po riadkoch na jednotlivé položky.
Nevznikne mi potom v knihe faktúr akoby preplatok faktúry (úhrada+ostatné položky)?

Až sa hanbím priznať, ale keď uhrádzam jedným dokladom viac faktúr, ako si ich označím v zozname, tak aby mi ich vybralo všetky?
atka4
12.03.06,13:21
Robím síce v Pohode, ale skús zaúčtovať najprv prijatú faktúru na tie 3 položky - fir. telefóny, súkr. tel.-bez nároku na odpočet DPH a poštovné a v prípade úhrady, či už v pokladni, alebo v banke Ti to rozhodí do správnych koloniek v peň. denníku.
Ľuba
14.03.06,08:31
Nevem, ci som to správne pochopila:rolleyes: . Tak to skúsim napísať polopate.
Formát položky si nechám normálna. So zoznamu faktúr si vyberiem tú, ktorú potrebujem uhradiť. Celkovú sumu pokl. dokladu potom navýšim o všetky ostatné položky. A v peňažnom denníku si to potom rozúčtujem po riadkoch na jednotlivé položky.
Nevznikne mi potom v knihe faktúr akoby preplatok faktúry (úhrada+ostatné položky)?

Nevznikne, môžeš to tak urobiť.


Až sa hanbím priznať, ale keď uhrádzam jedným dokladom viac faktúr, ako si ich označím v zozname, tak aby mi ich vybralo všetky?

V každom zozname je vľavo v každom riadku taký šedý štvorček - klikni naňho a tak označíš riadok, s ktorým chceš niečo robiť. Takže takto môžeš aj označiť viac faktúr k úhrade.
kristina11
15.03.06,07:44
Ďakujem všetkým za rady.