qwert1
13.05.13,13:36
Dobry den,doktor mi povedal,ze nemam soferovat s nohou v sadre, naozaj sa to berie ako trestny cin aj ked som si to vyskusal a pravu nohu pouzivam na plyn bez problemov,nemam ju zlomenu len v sadre koli natrhnutemu vazivu ale viem snou hybat a brzdit sa da aj lavou aj pravou nohou.
buchač
13.05.13,11:58
Nemudruj ....a ešte k tomu zbytočne ....

Podľa zákona o cestnej premávke vodič nesmie viesť vozidlo po požití lieku v čase, keď liek môže znížiť jeho schopnosť viesť vozidlo. Nesmie viesť vozidlo ani vtedy, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou.
Vodičovi sa teda striktne zakazuje viesť vozidlo, ak je jeho schopnosť šoférovať znížená v dôsledku požitia lieku alebo jeho momentálnym stavom ako úraz, choroba, nevoľnosť, únava a podobne....
Znamená to, že so zlomeným zápästím alebo členkom v sadre za volantom ide o porušenie zákona , aj v prípade aute s automatickou prevodovkou.
Ak v takomto stave ako šoféra pristihne polícia, môže udeliť pokutu do výšky 60 eur.

Zvyšok je nepodstatný ...teda aj Tvoje subjektívne posúdenie zdravotného stavu , že sa cítiš momentálne dobre ....lež situácia na ceste v rámci tých objektívnych príčin môže všetko zmeniť ...
sito
13.05.13,12:45
Ak je sádra vo vreci a noha v nej, nie! Nešoféruj. Ak bola sádra namočená a z obväzom na nohu namotaná, tiež nie. Ak predsa, a ak sa niečo stane, a nemuselo sa. Tak, ak niekto povie, že to bol nejaký trhnutý, nie len na väzive, neuraz sa, ani nedoraz, sa! Človek môže všetko, čo sa mu môže stať? Všakže si človek, že?
pavol54
13.05.13,13:39
Autá vodia aj invalidi s chýbajúcimi končatinami, len si ho musia prispôsobiť a nechať schváliť. dokonca aj pán s bielou paličkou keď odchádzal z úradu práce tak viedol auto
arizona
13.05.13,13:40
Ak mozes s nohou v gypse v pohode stlacat pedale na aute, tak si chod dat sadru vymenit,alebo spevnit, urcite je zle urobena,alebo nasledne zlomena,takze neplni svoj ucel.
Sadra na nohu sa dava z dovodu,aby sa zamedzilo pohybu kolena,ci clenka.

Takze logika hovori, ze s obmedzenym pohybom klbov na nohe soferovat nemozes...
Ale verim, ze si svoju otazku formuloval iba ako zart,lebo zodpovedny vodic sa takuto hlupost spytat asi nemoze.:rolleyes::eek:
julysak
13.05.13,13:52
Ved otázku daval nezodpovedný :D
Martin1310
13.05.13,13:59
Aj ked chodím od očného so zalepeným okom tak si to vždy strhnem ked zbadám policajtov.Doktor ma tiež upozornil že takto nemôžem šoférovať.Aj ked som poznal človeka ktorý z jedním okom normalne šoferoval asi sa to dá vybaviť ale normálne vidiaci človek ktorý zrazu po úraze vidí len jedným okom je naozaj na tom kapánek horšie ako ten čo vidí len jedným okom stále.
Inak či je to práve všeobecné ohrozenie neviem ale nečudoval by som sa tomu.Tento zákon je velmi používaný takmer na čokolvek.