Andrej88
13.05.13,18:09
Ahojte, ako je to s tou jedno-osobovou s.r.o.? Mozem byt majitel, konatel a vlastne kedze nemam zatial zamestancov (pracovnikov), aj sam zivnostnik v jednom? A este jedna vec: Keby som mal hipoteticky tych 5000 eur co uz mi niekde pisali, neviem ci tu, ze ich potrebujem len na oko, mozem si za to IMANIE zaplatit auto a mat ho stale ako IMANIE? resp. mozem IMANIE pouzit a stale to bude IMANIE?
mondes
13.05.13,16:31
Vo svojej s.r.o. môžeš byť majiteľom a konateľom zároveň. Môžeš sa vo vlastnej s.r.o. aj zamestnať, stanovíš si výšku mzdy a z nej musíš platiť odvody. Môžeš zostať aj živnostníkom zároveň, ale tiež budeš platiť odvody zo živnosti. Čo sa týka zákl. imania, musíš ho papierovo zaúčtovať, ale pri prípadnej kontrole by si mal aj preukázať, že to ZI máš. Aspoň si myslím.
Andrej13
13.05.13,17:33
Základné imanie máš zaúčtované pri splatení na účte 411 v takej výške v akej je zapísané v OR. Tieto peniaze máš uložené na účte v banke, alebo v pokladni a môžeš ich použiť na nákup tovaru, majetku alebo čohokoľvek. Takže si môžeš kúpiť auto, a imanie bude stále v rovnakej výške, mení sa iba výška peňazí v banke, alebo v pokladni.
marjankaj
13.05.13,18:05
On si nemôže nič kúpiť pre seba z peňažných prostriedkov s.r.o.čky. .Môže nakupovať iba pre tú s.r.o.
sroservis
13.05.13,18:45
Zakladne imanie sa ma vypisom z banky preukazovat pod la navrhu novely az od oktobra 2013, dovtedy bude stacit vyhlasenie spravcu vkladu, tj zakladatela.
Andrej88
14.05.13,03:44
No a ked budem zaroven majitelom a zivnostnikom, tak fakturovat mozem "minimalne" aby som neplatil vela odvodov, a zisk budem mat potom vyzsi... ale nieje to jedno? Aj tak zaplatim viac, nie? nevidim rozdiel, ked zaplatim odvody alebo dan zo zisku... pisem dobre?
Andrej88
14.05.13,03:47
To som pochopil, len ci to imanie MUSI byt vo forme nejakych penazi aby boli akasi rezerva, ci to je len o tom, aby pasivne to malo hodnotu tych 5000. Ked pride kontrola a zisti, ze z tych 5000 som nakupil auto a naradie, tak v pohode?
Andrej88
14.05.13,03:49
Ked zakladam s.r.o.? ci preukazovat az po zalozeni?
Andrej13
14.05.13,11:52
marjankaj: samozrejme že môže za ZI nakupovať do spoločnosti, tak ako som to napísal.!
Andrej88: nemusíš mať peniaze, keď máš faktúru napr. na auto za 5000 Eur, a túto si zaplatil, tak je samozrejmé, že už nemáš tých 5000 Eur vo firme, ale máš v nej majetok v danej výške.
Andrej13
14.05.13,11:55
treba to optimalizovať. Každopádne ti tu nebudem radiť, koľko si máš fakturovať do spoločnosti, nakoľko by si mal fakturovať iba za služby ktoré si dodal.