VERONIKA6
14.05.13,08:54
Nebola som v Bulharsku 35 rokov a tak sme sa rozhodli tento rok stráviť dovolenku, spolu s našou 5-ročnou vnučkovou, na Slnečnom pobreží. Odlietame 7. júna a tak zbieram informácie ako to tam momentálne funguje, hlavne čo sa týka meny. Stačí si zobrať naše eurá alebo zameniť peniaze? Ďakujem za každú informáciu.
Peggynka
14.05.13,07:21
Chodievala som roky na Slnečné pobrežie s deťmi,ale už tam nikdy nepôjdem.Stalo sa z toho stredisko zábavy z reťaze utrhnutých Nemcov,ktorí hulákajú celú noc a cez deň vyspávajú opicu.Hotely tam nasekali jeden vedľa druhého tak nahusto,že si vidíte do okien.Je mnoho stredísk pri Čiernom mori,kde je kľud a oddýchneš si.Eurá si zameníš tam,myslím,že naše banky ani nedisponujú bulharskou menou.V tom problém nie je,len pozor na zmenárne.Kurz býva cca 1€=1,95 Lv,ale nikdy never veľkým tabuliam nad pouličnými zmenárňami,lebo tam neudávajú poplatky.:
Pozor na pouliční výměnu peněz

Turisté si často stěžují na to, jak na ulici uvěřili místním "obchodníkům", kteří lákají na velmi výhodný kurz bez poplatků. V některých (těch lepších) případech ke konečné sumě poplatek za výměnu naúčtují dokonce vyšší než v bance. V horších případech Vám dají neplatné bankovky či na Vás použijí osvědčený trik (fungující nejen v Bulharsku), kdy Vám budou neustále chtít "rozměňovat" bankovky za bankovky nižší hodnoty až nakonec zjistíte, že jste prodělali i několik euro.
Dúfam,že sa ti dovolenka bude páčiť a užiješ si ju.
majenka1
14.05.13,07:45
My sme boli s manzelom v Bulharsku na Slnecnom pobrezi minuly rok. Boli sme spokojni, ale ako pise Peggynka, pri hlavnej promenade je celkom rusny nocny zivot. My sme boli ubytovani trosku dalej, asi 15min peso od plaze, tak hluk sme nepoculi. Peniaze sme menili tam, dostali sme info aj od delegatky, kde je menit najlepsie, toho sa bat nemusite.

Zalezi teda , v akom hoteli budete a aki ste narocni turisti :)
m.hladka
14.05.13,08:04
Taktiež sme boli po 35 rokoch predminulý rok v Bulharsku, bola som veľmi milo prekvapená zmenou a službami, boli sme v novej časti Nessebar , peniaze sme menili v zmenárni, kde nám doporučila delegátka, prezreli sme si aj Slnečné pobrežie, je tam hlava na hlave, plno aktrakcií a pod. Toho roku ideme znova, ale na opačný koniec Slnečného pobrežia, dúfam že tichší okrajový hotel ...
Indeed
14.05.13,09:43
Na Slnečne pobrežie by som vobec nešiel... Slnečne pobrežie nie je Bulharsko !
Mne pripada Slnečne pobrežie ako zmes Mallorky,Ibizy a Floridy v jednom
Ja planujem toto leto do Obzor-u, v Primorsku som bol už 2x za sebou a viackrat už určite nie...
VERONIKA6
14.05.13,09:55
V Obzore som bola 3 x a to ešte za starých čias v bungalovoch.
Peggynka
14.05.13,14:25
Ja sa chystám na Pomorie-na čiernu pláž (zo zdravotných dôvodov).Dúfam,že mi to pomôže,má to účinky ako piešťanské bahno.
VERONIKA6
21.05.13,10:06
Takže budem mať tri v jednom. Už sa teším. Na Mallorke, Ibize ani Floride som ešte nebola.
ZlaticaB
23.05.13,07:42
Ja som bola minulý rok v Sozopole aj predminulý rok. A to je mesto na ktoré nedám dopustiť, všetko perfektné...
arizona
23.05.13,08:05
@Peggynka (14.05.13 17:25) Ja sa chystám na Pomorie-na čiernu pláž (zo zdravotných dôvodov).Dúfam,že mi to pomôže,má to účinky ako piešťanské bahno.

Peggynka,asi ocakavas nieco ine,ako sa pise v katalogoch. Boli sme v Pomori,tiez sme sa vybrali na tu plaz s ciernym liecivym pieskom,lebo je to dost daleko od upravenych turist.plazi..horko-tazko sme tu plaz nasli. Ani neviem, ci sa to da plazou nazvat.Je to iba kusok pobrezia, neudrziavany,so sedo-ciernym pieskom,daleko od hotelov a centra, bez stankov s obcerstevim Stretli sme tam iba dvoch ludi, co sa tiez s udivom ako my divali a nechapali...
Ale je pravda, ze to bolo 4-5 rokov dozadu, mozno sa medzitym nieco k lepsiemu zmenilo. Pre istotu si to over u cestovky,aby si nebola sklamana. Pripadne si vezmite nejake zasoby jedla a vody :-)
Peter.Som
23.05.13,10:51
My sme boli na Zlatých Pieskoch a super, aj s malym dietatom. Teple more a ani voda nebola hlboka :) cenovo super pristupna letna dovolenka si myslim.
Indeed
24.05.13,23:55
asi tam pojdem znovu aj ja , boli sme tam pred 4 rokmi....
ZlaticaB
27.05.13,07:48
To určite choď, ešte nikdy som nebola 2x na tom istom mieste na dovolenke, iba v Sozopole, a to o niečom svedčí. Teraz sme bývali v penizone Mistrál a mali sme nádherný výhľad priamo na more... no čo iné si môžeš priať?
alica24
28.05.13,14:20
Služby sú v Bulharsku na dobrej úrovni. Ja som tam bola minulý rok. Peniaze si doma určite nerozmieňaj, neoplatí sa ti to. V Bulharsku je oveľa lepší kurz. Ja som rozmenila časť doma (aby som mala aspoň na začiatku) a potom som ľutovala.
Nataliaaa
30.07.13,11:09
Ahojte, chcem ísť s partnerom na dovolenku do Bulharska. Viete mi poradiť nejakú cestovku? Chceme ísť letecky, niekedy v auguste. Ďakujem :)