judit.esam
14.05.13,10:08
Mám 23 a chcem vedieť dopredu ako mám začať, v čo najbližšej dobe sa chcem odsťahovať, ako na to?
Aké možnosti má mladý človek aby mohol začať vlastný život?? S priateľom už veľmi dlho uvažujeme o tom , že by sme mali ísť bývať spolu, len neviem aké sú možnosti, ešte v čas chcem zistiť svoje možnosti, najradšej by som išla do domu, alebo postaviť vlastný dom.
Ako začať , čakám nápady návrhy, možnosti, ako v banke, alebo vlastné skúsenosti ako ste začínali Vi !!!!
Dubak2000
14.05.13,12:03
Ja som si s manzelkou pred casom bral hypoteku na pozemok aj na stavbu domu. Bolo to ale v cechach a nez zacala kriza, potom podmienky myslim upravili. Ale vseobecne myslim ze sa to da, ale treba splnat podmienky banky najme z hladiska vysky prijmu. Ak to len planujete tak skuste pozriet ake su podmienky stavebneho sporenia, nejaky cas sporit a potom ziskat uver. Je dobre ak ma clovek nejake peniaze nasetrene a ziadal od banky len max 70 - 80 percent, potom je vecsia sanca hypoteku dostat a aj za rozumnejsich podmienok. A pri hodnotach sa berie hodnota podla odhadu banky, nie kolko za to clovek realne da. Co moze byt pozitivne (byt mi banka na slovensku odhadla na viac ako skutocne stal) ale aj negativne ze 100% podla banky je menej ako je skutocna cena. A asi by som pozemok aj stavbu riesil v jednom case alebo naveznosti. lebo po kupe pozemku uz budete splacat a stale platit aj ine byvanie (cize asi nic neusetrite na buduci dom)
KoxXxo
18.06.13,05:23
Stať sa hypootrokom.
Brčo
18.06.13,06:11
A co takto zbalit caky-paky a ist na par rokov za hranice Slovenska.Ziskat kopec skusenosti,naucit sa rec a vyriesit si bytovu otazku aj bez hypootroctva....
TomasHC
18.06.13,06:18
Myslím že doby rýchlych zárobkov v zahraničí sa skončili pred 5-6 rokmi...
taiko
18.06.13,06:29
Mozno by som zacal najprv prenajmom, v nejakom mensom meste, alebo na dedine. Postavim sa na vlastne, nieco posetrim a potom uvidim co dalej. Stalo by ale potom zato prepocitat, kolko ma bude stat cestovanie za pracou. Zavesit si na zaciatku hned na nohu gulu, ktoru budem za sebou tahat cely zivot sa mi nevidi ako dobre riesenie.
taiko
18.06.13,06:30
NIe kazdy toto zvladne. Z vlastnej skusenosti viem, ze to nie je sranda.
taiko
18.06.13,06:37
nemyslim si , ze mas pravdu. Som v zahranici a pracujem tu.
buchač
18.06.13,06:46
Tak jednoduchá otázka ........kua a toľko odpovedí sa drie na povrch .
Nedá sa jednoducho a krátko odpovedať .
Dáš jednu odpoveď a hneď je naporúdzi nová otázka .....

Nie je ale všetko o peniazoch , sú tú aj iné aspekty života ...
Jedno s druhým ale súvisí ....
Letko
18.06.13,06:48
vY
judit.esam
18.06.13,09:23
priateľ tu má malú firmu, tak odísť sama určite nemôžem, ani nechcem...
judit.esam
18.06.13,09:26
ja som iba zvedavá kto ako to riešil,, čo je také naj hummánejšie riešenie, aby som aj prežila.. a mala aj niečo,, to stahovanie plánujem asi o 5 rokov... tak aby som dajaký plán mala... :)
marjankaj
18.06.13,09:26
Môžeš si nájsť aj iného priateľa. Taký Boris Kollár teraz letí. :---
Ale to bude asi iba prechodné bývanie. :D
judit.esam
18.06.13,09:27
teraz som v prenájmu, keď to tak berieme, dávam domov peniaze mám izbu, mama hotel, veď ako vetšina mladých slovákov...
judit.esam
18.06.13,09:28
no asi.... :/ 30 rokov hladovania..... ale aspoň moje deti by mali strechu nad hlavou...
judit.esam
18.06.13,09:29
???
marjankaj
18.06.13,09:31
No to už aby si si zháňala sťahovákov s kamiónom. :---
erik555
18.06.13,09:31
a co ti brani osamostatnit, resp. aj s priatelom??? Su to peniaze, alebo co???
Ved na osamostatnenie sa je potrebne byvanie a potom riesit dalsie veci. Nepozname tvoje/vase financne moznosti.
korela
18.06.13,14:12
Čo je len trochu kvalifikované, odchádza von. Lekár po škole je čerstvo v Nemecku na vidieku, 5 ooo eur mesačne.Skončil síce vo Viedni, nie je to však podmienkou, aby človeka zobrali. Manželka má tiež slušné vzdelanie. Ktovie, či sa sem niekedy vrátia. Takto to mnohí riešia.
stormcatcher
18.06.13,14:26
...už samotná otázka napovedá tomu "radšej zostaň doma"!!!
Brčo
18.06.13,18:37
Pokial sa nevyrovnaju platy u nas a vonku,ta doba nikdy neskonci,ci?
judit.esam
19.06.13,04:55
No asi tak jedine finančné veci, on má na papieri len minimum, ja zatiľl okolo 400 , tak banka nám dá veľké h***o... ale môžme si zvýšiť plat na tú hypotéku či čo, ale hlavne ma zaujíma ako to riešia iní.... či sa dá prežiť 30 rokov bez penazí, a čo je naj vhodnejšie platiť na dom, byt či čo.... :)
erik555
19.06.13,09:06
tak ako som pisal v inej teme...kto ma rad tento slovensky bordel? ja tiez nie...
korela
19.06.13,23:56
Ja by som to s tým nespájala, ľudia si chodia von zarobiť a postaviť sa na vlastné nohy, ak to doma zatiaľ nejde.
Rovnako ako aj predtým chodili Slováci za prácami do zahraničia. Takmer každá generácia.
Pauza bola iba za socíku zo známych dôvodov.