osky
14.05.13,10:22
chcem sa spytat ako riesite spinave mury.my sme miesto plota urobili vyssi mur okolo celeho pozemku.na mure su nieco ako rovne skridly s tym,ze väcsi kus tej skridle vytrca do zahrady a zvonku je to nalepene do rovna.ale mur je spinavy len zvonku.spravili sme to len minule leto ale uz teraz je mur spinavy na viacerych miestach od exkrementov vtakov.ako tomu zabranit....neviem kde je chyba.zda sa mi ze ini to nemaju.co mate na muriku alebo ako to vyriesit aby tam vtaky nespinili.
a este jedna vec-ako to ocistim.lebo mam obavu to drhnut kartacikom,to nam stavbari neodporucali :-(

mimo temy-vidim ze s odstupom jedneho dna uz nie je moznost odpovedat?ako to?nie som toho hodna??ßvobec nerozumiem tejto novej porade...za rady dakujem.
buchač
14.05.13,08:41
Vtákov veľmi neporiešiš ..vždy sa nájde nejaký , ktorý svoj náklad zhodí ....

Ja som teraz v štádiu pokládky kameňa na tie vonkajšie plochy ....terasa , chodník , pásy na auto ...
Po položení sa kameň prebrúsi oceľovým kartáčom vo vrtačke ...
Neskôr chcem ešte s brúsnym papierom ( položený vo flexe ) prebehnúť na jemno .
Konečná fáza bude natretie tým ochranným lakom na kameň ...tá údržba bude úplne jednoduchá a bude sa dať aj tým ryžovým kartáčom umývať ...

Skús pozrieť a niečo pre svoje účely nájsť ..
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=lak+na+kame%C5%88&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Martin1310
14.05.13,18:43
Problém je zrejme v tom že tie škridle sú zvonku zarovno ,vtáčik si sadne na vonkajšiu hranu pretože je viššie a jeho náklad sa po balistickej dráhe zošúchne po múre a zanechá tam nepeknú brzdnú dráhu svojho nákladu.
Mohlo by pomôcť ak by sa po dlžke múra zvonka prirobilo niečo čo by vyčnievalo smerom von nejakú plechovú (hliníkovú) lištu.
osky
14.05.13,20:25
skridla nie je sikmo,ja clkom rovna,ale tiez si myslim ze to co vycnieva do zahrady,malo vycnievat von.bchi ale ja mam ten mur ako fasadu-natrety fasadnu farbou,na to nemozem dat lak ani ziadny poter