kendy
10.03.06,07:41
Prosím o radu: SZČO dováža autá z Rakúska, tu ich postaví na značky a predá cez inzerát.
Mám dávať do nákupu tovaru aj poplatky za inzerovanie, preklady zmlúv a kolky? Alebo do réžie?
Milan Benka
10.03.06,06:54
Prosím o radu: SZČO dováža autá z Rakúska, tu ich postaví na značky a predá cez inzerát.
Mám dávať do nákupu tovaru aj poplatky za inzerovanie, preklady zmlúv a kolky? Alebo do réžie?

Samozrejme do réžie.
Manual
10.03.06,06:54
Prosím o radu: SZČO dováža autá z Rakúska, tu ich postaví na značky a predá cez inzerát.
Mám dávať do nákupu tovaru aj poplatky za inzerovanie, preklady zmlúv a kolky? Alebo do réžie?
Pretože tie autá kupuje ako tovar=predáva ich, ja by som to dal do réžie. A všetky režijné náklady si premietne do marže. Keby to kupoval auto do firmy, tak by to bolo všetko súčasťou obst. ceny.
Pekný deň...:)
kendy
13.03.06,16:41
Tak som z toho teraz jeleň, lebo mi poradili, že poplatok do Recyklačného fondu mám účtovať ako nákup tovaru...
Takže tiež do réžie?
kendy
14.03.06,16:16
Prosím, poraďte mi, zase som dostala radu, že to patrí do obstarávacej ceny auta, tak do nákladov.
A potrebovala by som už vypísať DP...
Zita5
14.03.06,18:41
Prosím, poraďte mi, zase som dostala radu, že to patrí do obstarávacej ceny auta, tak do nákladov.
A potrebovala by som už vypísať DP...

Poplatok do recyklačného fondu jednoznačne do prevádzkovej réžie .Považujem to výdavky na obstaranie tovaru ,tam patrí dovoz, všetky poplatky a ostatné .