Michal P.
14.05.13,12:47
Prosím o odpoveď na otázku, kedy začína plynúť reklamačná doba. Pri oznámení reklamácie (vady) a zaregistrovaní reklamácie, alebo pri fyzickom doručení tovaru predajcovi? Ja som oznámil reklamáciu 5.4.2013 a po dohode mal predajca zabezpečiť odvoz kuriérom do dvoch dní. Predajca však omylom udal zlé telefónne číslo kur. spoločnosti a nevedeli ma kontaktovať. Kým zistili chybu ubehlo 7 dní. Predajca teraz tvrdí, že reklamácia začala doručením predajcovi 15.4.2013. Ako je to prosím?
Ďakujem, Michal P.
Tweety
14.05.13,10:50
Záručná doba je stanovená v dodacom a záručnom liste, ktorý je doručený s daňovým dokladom spolu s výrobkom. Doba na vybavenie reklamácie začína plynúť dňom prevzatia tovaru predávajúcim, resp. dňom prevzatia servisným strediskom. Oprava v záručnej dobe je bezplatná.
Michal P.
14.05.13,13:15
Ja som tak vedel, ze pri osobnom kontakte je tak ako pises, ale pri internetovom, teda na dialku zacina plynut lehota od ohlasenia reklamacie firme s popisom vady a firma maju odpovedat do 3 dni a dohodnut sposob riesenia reklamacie. (ci do servisu ci do firmy atd.)
katka 23
14.05.13,14:50
Každá prevádzka, ktorá predáva výrobky spotrebiteľovi alebo poskytuje spotrebiteľovi služby je povinná informovať spotrebiteľa o rozsahu , spôsobe a podmienkach uplatnenia reklamácie formou reklamačného poriadku, ktorý musí byť spotrebiteľovi dostupný, v prípade nakupovania online cez internet je tento reklamačný poriadok uverejnený na stránke predávajúceho a reklamácia sa vybavuje spôsobom určeným reklamačným poriadkom. Vo väčšine prípadov pri nakupovaní cez internet platí, že reklamačná doba začína plynúť dňom fyzického prebratia tovaru predajcom ,buď osobne alebo kuriérom, čo je aj logické lebo vlastne až vtedy predajca môže posúdiť či sa skutočne jedná o vadu, ktorá nebola spôsobená zákazníkom teda že ide o záručnú opravu.