shakalik
14.05.13,13:51
Prosim vas chcel by som sa spytat a poradit dostal som exekuciu na ucet vo vyske 215 € a hned ako som ju dostal tak som ju hned uhradil a chcem sa spytat ako dlho mi moze exekutor drzat peniaze na ucte aj ked to bolo hned zaplatene lebo uz preslo 12 dni po uhrade a stale mi drzi tych 215 € na ucte a nechce ich odblokovat.Rad by ma zaujimalo aka je tam dlha doba na odblokovanie a ak ju nedodrzi akosa ja mozem proti tomu branit alebo co mozem ja spravit ci ho mozem nejako napadnut aj ja. Dakujem s pozdravom shakalik
beroun
14.05.13,13:50
Treba kontaktovať exekútora, že ste mu to zaplatili, overiť si či je to v poriadku a nech vydá príkaz na odblokovanie účtu banke - z praxe 1-2 dni. Ak to on spravil už dávnejšie, tak treba urgovať banku. Známemu sa stalo, že uhradil exekúciu vkladom na účet priamo exekútorovi a banka na druhý deň, keď mala odblokovať účet tak to z účtu stiahla na nejaký jej vinkulačný účet a po 1-2 dňoch to poslala exekútorovi. našťastie exekútor tú druhú platbu vrátil obratom späť - trebalo ho však na to upozorniť, lebo inak veci trvajú dlhšie.