judit.esam
14.05.13,14:00
Kúpila som Peugeot 106 1,5 Diesel, 1989 r. výr..

je to šikovné autíčko, jediný problém ktorý sme zistili až po ceste domov z kúpi bolo to , že v naftovej hadičke je vzduch.. palivové čerpadlo nasáva toľko vzduchu, že pri vysokých otáčkach skoro "zdochína" motor.. Už sme auto podtlakovali, menili filtre, hadičky čerpadlo čisté, uchytenie hadičiek menené, rozdvody spojky všetko prekontrolované.. má niekto typ , čo to môže ešte byť..
buchač
14.05.13,15:34
Aj ste odvzdušnili ...???

Odbornejšie fórum je tu
http://www.peugeot-club.com/forum/forumdisplay.php?fid=15
judit.esam
15.05.13,08:16
ano odzvzdušnili .... ináč auto aide aj takto, ale ja by som rada na to došla prečo chytá a aodkial berie toľko zvzduchu... polka nafty polka vzduch.. za odpoveď ďakujem..
peterkos2
16.05.13,04:34
Čo tak tesnenie pod filtrom alebo balónik na ťahanie nafty
julysak
16.05.13,04:53
Já su z teho ňákej vadnej :
- je to palivová hadička od palivového čerpadla k vstrekovaciemu čerpadlu ?
- alebo je to palivová trubka medzi valcom a vstrekovacím
- lebo ak myslíš, že tam, tak tam by to bola sranda :
- - aj v brzdovej kvapaline robí vzduch srandu
- - piestiky vstrekovacieho sú moc fajne nalícované = keby im tam miesto nafty behal aj vzduch, ľahko by sa mohli uraziť
- - a dosť dobre si neviem predstaviť čo by robil vzduchový vankúšik v palivovej trubke

Mám 1 tip (NIE "typ" ) : Nájsť niekoho, kto tomu rozumie
niekedy sa takí nájdu aj v servise :D :D



///////////////////
Palivo je odčerpávané z nádrže vozidla a prechádza cez filter, pričom jeho prúdenie zabezpečuje palivové – podávacie čerpadlo. Prietok paliva reguluje riadiaca elektronika. Z podávacieho čerpadla vedie palivo nízkotlakovým potrubím do vysokotlakového čerpadla.
/////////////
vyzerá, že tlak čerpadla by mal byť okolo 2

/////////
skús tu pokecať :
http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?tid=13838

////////////
judit.esam
16.05.13,06:34
balónik sme vymenili, keď sme do hadičiek púštali 2bar, (tlak či ako) tak bolo počuť že balónik fučí, tým pádom aj tesnenie aj balónik je mení..
filter menení tiež,, .. ja mám taký pocit že to bude palivové čerpadlo, jediné čo neviem že aký typ má byť v 106 ke,, motorček alebo bez.. podla č karoserií som neizistovala v Peugeot leoba, auto je bod ruky z NR a nechcem natrafiť na niaké problémi s papiermi, je to také poskladané auto. Asi s mišung papiermi... ako to na SR chodí, všetko sa dá keď sú peniaze...
judit.esam
16.05.13,06:39
keď my zaplatíš servis :D :D tak já rada pôjdem, lebo taký servis nepoznám, kde by my zadara poradili čo ako, a nie to pozreť sa na auto.... ale skúsim ešte tie veci čo tu píšeš preskúmať... thanke za radu,,, že sranda :D :D