kalkulka
10.03.06,06:53
Zdravím všetkých poraďákov. Neviem sa rozhodnúť, ktorý účet mám použiť. V priebehu roka 2005 sme zamestnancovi vyplatili v hotovosti zálohu na mzdu. Lenže táto záloha mu vo výplate nebola zrazená. Keďže momentálne v dosť veľkom počte odchádzajú ľudia pracovať do zahraničia, aj tento zamestnanec už u nás nepracuje. Má firme vrátiť preplatok na výplate mzdy. Zatiaľ mi tento preplatok figuruje na účte 331, ale rozmýšľam, kam ho preúčtovať ku koncu roka, keďže spomínaný zamestnanec už u nás nepracuje. Rozmýšľam o účtoch 335, 378. O vrátenie preplatku budeme bývalého zamestnanca žiadať listom. Dúfam, že sa nám v r. 06 podarí tento preplatok vysporiadať. Čo vy na to?
Milan Benka
10.03.06,06:04
Ja osobne by som sa proklonil k 335, nakoľko sa jedná o pohľadávku voči bývalému zamestnancovi týkajúcu sa miezd, kt. poberal.
kalkulka
10.03.06,06:10
Ja osobne by som sa proklonil k 335, nakoľko sa jedná o pohľadávku voči bývalému zamestnancovi týkajúcu sa miezd, kt. poberal.
Veď práve preto sa neviem rozhodnúť. Pohľadávka sa týka miezd, ale zamestnanec už vlastne nie je v PP, tak preto uvažujem, či náhodou nie 378? Pridá ešte niekto svoj názor? Prosím, prosím!
Steffi
14.03.06,18:08
Ja by som to zaúčtovala na 378. A zároveň by som nato vytvorila opravnú položku pre prídad, že by tento zamestnanec dlh nezaplatil.