Lusia Artuková
14.05.13,15:29
Zdravim, dnes som kupovala jednu webovu stranku, predajca sa zdal byt normalny a po dlhsej konverzacii sme sa dohodli, no po odoslani cca 2000 eur do (srbska) cez western union (viem ako to znie, ale vsetko vyzeralo ok) bola konverzacia ukoncena a pravdepodobne som sa stala obetou podvodu. No mam jeho meno, fotky atd, z realneho facebook uctu, konverzacia prebiehala cez skype. Je mozne sa nejako teraz branit? ak mi nebola dodana stranka? Cez western union to nepojde, tam som bola oboznamena s rizikom. Dakujem
misoft
14.05.13,15:44
Nechcem podpichovať, ale už len fakty: peniaze cez Wester Union, zasielanie peňazí vopred = jasný odrb (WU = peniaze v nenávratne).
A naozaj si myslíš, že meno, fotky na FB (ak je šikovný) sú OK? Aj Skype - tiež sa dá vytvoriť x účtov na pseudomená.
Skúsiť podať TO pre podvod, ale to je na dlhé lakte, nakoľko je "predajca" údajne zo Srbska.
Prečo si si nezakúpila web stránku na nejakom webhostingu tu doma? To si potrebovala zahraničnú doménu?
peter1995
14.05.13,18:41
V prvom rade sa Vás pytam či ste mali dake nahravacie usvedčujuce prostriedky na skype potom facebook je virtualna sieť pôvodom z USA ktorou je len ťažko usvedčiť podvodníka že to bol skutočne on net Vam moc nepomože skôr dakymi dokumentamy papierovymi keby ste disponovali to by pomohlo pri pojednavanej veci a uistite sa či je tá Western union ešte v prevadzke či prosperuje a či nie je zrušena