edka79
14.05.13,16:24
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť. Som podnikateľka mám v prenájme nebytové obchodné priestory. Zmluvu mám dohodnutú na dobu neurčitú od 1.07.2012. za istých podmienok. No pani prenajímateľka vraj predala budovu inému z dohodou ,že ma podržia za tých istých podmienok ako mám ja v zmluve.Akú mám záruku žiadnu. A mám Príspevok z Úradu práce. Nie je to korektné! No neviem odkedy je budova predaná či od 1.05. alebo 1.06.2013. A pýta odo mňa nájomné za máj. Akú má istotu ,že nebude nový majiteľ pýtať o pár dní od mňa nájomné. Ako mám postupovať aké sú moje práva. Mám právo vedieť odkedy je predaj budovy. Chcem jej vyplatiť až po stretnutí z novým majiteľom a vedieť aké boli dohodnuté podmienky. Nemám na to právo?Za odpoved Vám dakujem.
nordic
14.05.13,14:46
Stara zmluva ktoru ste mali je neplatna pretoze osoba s ktorou ste to uzatvarala a firma uz nieje majitel. Budova patri inej spolocnosti a teda mozu si robit co chcu. Keby ste mala nejaku ujmu ze vas poslu prec aleob tak tak to mozete riesit na sude so starou firmou s ktorou ste mala zmluvu. Vsetko to co som hore pisal plati pokial nebolo v zmluve uvedene inak.