kirka
14.05.13,18:00
Dobry den, mame zamestnanca, ktory bo tyzden na SC v zahranici, pracoval tam aj v den, kedy u nas bol statny sviatok. Mna by zaujimalo, ci ma tento zamenestnanec narok este na priplatok za sviatok?dakujem za odpoved
mondes
14.05.13,22:00
Podľa mňa nie, nakoľko sa v tom čase nachádzal v zahraničí a mal za tento deň zaplatené stravné krajiny, v ktorej sa nachádzal. ( aspoň by mal mať)
avalik
14.05.13,22:30
§ 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok

(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

(2) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu vo sviatok, patrí zamestnancovi za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. V tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce vo sviatok, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1. Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa čas čerpania náhradného voľna za prácu vo sviatok považuje za odpracovaný čas, za ktorý mu patrí mzda; tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za čas čerpania náhradného voľna za prácu vo sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa štvrtej vety.


Ak sa nedohodne na nahradnom volne ma narok na mzdove zvyhodnenie.

Na stravne na PC ma narok, bez ohladu na to, ci pracuje alebo nie v zavislosti od doby stravenej na PC.
avalik
14.05.13,22:32
stravne je urcene na stravovanie, nie ako mzda za pracu
ivka70
15.05.13,06:25
Ak v ten den v zahranici pracoval, ma narok na mzdu aj priplatok za pracu vo sviatok.