ivety
14.05.13,17:26
Idem stavať rodinný dom a podľa stavebného zakona potrebujem súhlas vlastníka susednej parcely na osadenie rodinného domu 1 meter od spoločnej hranice. Od všetkých mám súhlas, zostal mi len nebohý sused, od ktorého neviem vymôcť tento súhlas, keďže ani adresa v katastri nie je celkom známa. Ako sa mám brániť pred stavebným úradom, ktorý mi povedal, že ak nebudem mať jeho súhlas, musíme stavať od spoločnej hranice 2 metre. Poradíte mi? Ďakujem
buchač
14.05.13,15:42
zostal mi len nebohý sused, od ktorého neviem vymôcť tento súhlas, keďže ani adresa v katastri nie je celkom známa.
Nemusíš mať súhlas od dotyčného ...
Jeho pozostalí sú už iná kapitola ...

Nevieš adresu a ani kataster ???
Ja by som zbehol na cintorín , možno podpíše ...

Poznámka :
...a bavíš sa dobre ???
Asi máš dobrý matroš ...
ivety
15.05.13,08:06
keďže nepotrebujem súhlas prípadných pozostalých, na čo sa môžem odvolať na stavebnom úrade, je to niekde v zákone? Ď.
arizona
15.05.13,08:14
mimotemy
temy som ti spojila, nezakladaj duplicity a pokracuj v povodnej teme.

Precitaj si pravidla Porady " Viac : http://www.porada.sk/etiketa-porady
Kvaka
15.05.13,08:22
Potrebuješ súhlas od všetkých spoluvlastníkov susednej parcely. Ak časť parcely patrila nebohému susedovi, tak musíš mať súhlas od jeho dedičov. Stali sa vlastníkmi, či spoluvlastníkmi parcely smrťou suseda.
ivety
15.05.13,16:01
ide o to, že nebohého dedičia nie sú mi známi, neviem ich nájsť. Čo v takomto prípade?
Kvaka
17.05.13,19:25
Podľa čísla parcely zistíš cez www.katasterportal.sk všetkých vlastníkov susednej parcely, teda aj dedičov suseda.
buchač
18.05.13,14:45
Že Ty ich nevieš nájsť , respektíve nie sú Ti známi , tak to ešte neznamená , že nejaký nie sú ...
buchač
18.05.13,14:46
Povedal kto ????
TY ???
Ak sú , tak potrebuješ ....!!!
Ak sa prípadne nejakí vyskytnú , môžu problémy nastať ...