sway
10.03.06,08:27
Prosím o konfrontáciu -ak máte skúsenosť a názor:

FO ukončila činnosť a celú predala - previedla ju na SRO - čku.
FO mala úžitkové auto na lízing od roku 2003 , lízingovka urobila zmluvu s s.r.o. uhradili sme zasa zvýšenú splátku vopred a dala nám splátkový kalendár v takých splátkách ako boli pôvodne.
Ako mám brať MV - už ako HIM? - keďže do s.r.o. - čky som ho dostala až v 2005 - tom roku, alebo použiť spôsob účtovania ako v roku 2003...
Môžem ho dať do majetku - v akej výške?, mám len pôvodnú zmluvu kde je hodnota ktorá bola počítaná v roku 2003 - veď s.r.o. ho neplatila.... fakt neviem....:confused:

poradíte prosím?
sway
10.03.06,07:40
poradíte, pomôžete, nasmerujete???? dííík :mee:
sway
10.03.06,08:09
Prosím o konfrontáciu -ak máte skúsenosť a názor:

FO ukončila činnosť a celú predala - previedla ju na SRO - čku.
FO mala úžitkové auto na lízing od roku 2003 , lízingovka urobila zmluvu s s.r.o. uhradili sme zasa zvýšenú splátku vopred a dala nám splátkový kalendár v takých splátkách ako boli pôvodne.
Ako mám brať MV - už ako HIM? - keďže do s.r.o. - čky som ho dostala až v 2005 - tom roku, alebo použiť spôsob účtovania ako v roku 2003...
Môžem ho dať do majetku - v akej výške?, mám len pôvodnú zmluvu kde je hodnota ktorá bola počítaná v roku 2003 - veď s.r.o. ho neplatila.... fakt neviem....:confused:

poradíte prosím?

prosím posúvam :)
sway
11.03.06,08:11
Prosím o konfrontáciu -ak máte skúsenosť a názor:

FO ukončila činnosť a celú predala - previedla ju na SRO - čku.
FO mala úžitkové auto na lízing od roku 2003 , lízingovka urobila zmluvu s s.r.o. uhradili sme zasa zvýšenú splátku vopred a dala nám splátkový kalendár v takých splátkách ako boli pôvodne.
Ako mám brať MV - už ako HIM? - keďže do s.r.o. - čky som ho dostala až v 2005 - tom roku, alebo použiť spôsob účtovania ako v roku 2003...
Môžem ho dať do majetku - v akej výške?, mám len pôvodnú zmluvu kde je hodnota ktorá bola počítaná v roku 2003 - veď s.r.o. ho neplatila.... fakt neviem....:confused:

poradíte prosím?

nik sa nenájde :mee:
vgabka
13.03.06,09:02
Ja mám podobný problém. Verila som, že Ti niekto odpovie, ale zatiaľ nič. Tak som rozmýšľala je daný DHM budem v roku 2005 evidovať už po novom.
sway
13.03.06,09:53
Ja mám podobný problém. Verila som, že Ti niekto odpovie, ale zatiaľ nič. Tak som rozmýšľala je daný DHM budem v roku 2005 evidovať už po novom.

nie, počkaj trochu, mám to poriešené,;)

Ak sa jedná o postúpenie lízingu tak sa účtuje pôvodnym spôsobom.
Lízingovka musela vystaviť pôvodnej firme dobropis a novej firme faktúru na zvyšnú akontáciu (jedná sa o rovnekú sumu bez DOH !), ale neplatia sa lízingovke, ale kompenzujú sa medzi firmami .
Toto mám potvrdené audítorkou.

citujem pomoc aj od andrej_rv

šlo o pokračovanie v lízingovej zmluve bez zmeny podmienok (počet splátok, ich výška a doba ukončenia zostane podľa pôvodnej zmluvy a zmení sa len osoba nájomcu). V tomto prípade sa podľa mňa v zmysle § 52 ods. 17 ZDP postupuje v účtovaní a odpisovaní podľa predpisov platných do 31. 12. 2003, pretože k uzavretiu lízingovej zmluvy došlo do tohto dátumu. Do majetku sa teda auto nevezme - až po ukončení lízingu. Do daňového výdavku - nájomného sa uzná len nájomné podľa splátkového kalendára a pomerná časť časovo rozlíšenej zvýšenej splátky.
Tá časť zaplatenej zvýšenej splátky, ktorá sa nebude dať premietnuť do časovo rozlíšených nákladov, bude spolu so zostatkovou kúpnou cenou pri prevode predmetu lízingu a s prípadným vyplateným "odstupným" tvoriť obstarávaciu cenu predmetu lízingu, ktorá sa po prevzatí auta do vlastníctva a zaradení do majetku bude odpisovať bežným spôsobom – viď aj odpoveď na portáli DRSR v časti F.A.Q. – Často kladené otázky – Daň z príjmov – daňové výdavky – nájomné, lízing: Ak daňovník postúpil nájomnú zmluvu s právom kúpy prenajatej veci a svojmu "následníkovi" vyfakturoval tzv. odstupné, potom náklady na odstupné sú u daňovníka (2. nájomcu) nákladom, o ktorý zvýši kúpnu cenu predmetu nájomného po skončení doby nájmu.

dúfam pomohlo.:p
vgabka
13.03.06,10:22
A prevod predmetu lízingu prebehne ako? Je potrebné aby FO to predala a fakturovala s.r.o.?
sway
13.03.06,10:26
A prevod predmetu lízingu prebehne ako? Je potrebné aby FO to predala a fakturovala s.r.o.?

ja som to nepredávala ! - len zmluva o postúpení.
VPD v sro na sumu čo poslala lízingovka a PPD vo FO na dobropis čo poslala lízingovka. Alebo zápočet.
Veď ak bol v 2003 nebol v majetku FO. - niet čo predať.;)