Martina821
14.05.13,21:09
Dobrý večer,chcela by som sa informovať,ako postupovať v prípade,že mám s mojím bývalím frajerom spísanú zmluvu o pôžičke,len nieje overená na matrike,alebo u notára,nakoľko to on odmietol. Už je po splatnosti a zatiaľ mi nič nevrátil,jedná sa o sumu 4350€. Niečo som mu dala v hotovosti a inak išlo všetko cez môj účet,som mu splácala exekútora,vyplatila som mu úver v banke,... toto trvalo niekoľko rokov,ale celková suma je tých 4350€,čo mi on podpísal. Sľúbil,že ma vyplatí,ale nejako sa nemá k činu a už aj moja trpezlivosť má hranice,nakoľko som teraz v takej situácii,že v rodine počítame "každé" euro. Dozvedela som sa,že má napožičiavané aj od jeho kamarátov,lenže oni nemajú žiadny papier o tom a takisto im to nevracia,aj keď to nie sú také sumy. A myslím si,že keď má na veľkú svadbu a dovolenky s novou partnerkou,tak má aj na to,aby ma vyplatil. Oficiálne nikde nepracuje,ale viem,že robí v hore drevo a predáva ho,čiže príjem má a ako sa chváli kade tade,tak dosť veľký,majetok nemá žiadny okrem pozemku ktorý kúpil je písaný na neho a stojí na ňom "chata" má aj auto,ale je písané na jeho mamu a býva v podnájme. Chcela som sa s ním dohodnúť na splátkach,ale nejako nič nevidím.Vraj mi to pošle na 2-3krát,čomu ja neverím a ak by mi poslal iba niečo,tak potom by bol aký postup pri vymáhaní dlhu? Vopred ďakujem za rady,posielajte mi ich prosím na e-mail: tosalova@centrum.sk ĎAKUJEM
mondes
14.05.13,19:43
Ak máš podpísanú zmluvu o pôžičke, tak je to dostačujúci dôkaz, že si mu tie peniaze požičala. Ja by som to riešila exekútorom. Poslať prvú upomienku, druhú a keď nič, tak si nájsť exekútora a hotovo.
MarcoM
14.05.13,20:04
Exekútorovi ani nechoď, nemáš exekučný titul, ten by si mala jedine ak by dlžník uznal svoj dlh formou notárskej zápisnice. Takto musíš postupovať ak nechce plniť jedine cez občianskoprávne konanie. Teda vyzvať dlžníka ak nereaguje tak platobný rozkaz, ak sa nedarí doručiť, alebo súd ho nevydá nariadi sa pojednávanie a tam sa dokazuje .........

mondes: Exekútorovi nevydajú poverenie na výkon exekúcie len na základe tej zmluvy
Mária27
15.05.13,12:36
Náhodou nečaká on, aby sa to po troch rokoch premlčalo? Mali ste určený v zmluve dátum splatnosti?
Martina821
15.05.13,19:46
Zmluvu podpísal 6.4.2013 a na termíne sme sa dohodli na 30.4.2013, čo je aj v zmluve,ak sa v tom vyznáte,tak by som Vám poslala kópiu zmluvy,nakoľko neviem,či som ju dobre sformulovala,ale potom Vás poprosím o Váš e-mail.Ďakujem.
KEJKA
16.05.13,06:43
Rozhodne potrebuješ mať písomnú výzvu na úhradu dlhu. Môžeš to cele dať nejakej firme na vymáhanie, alebo napísať na súd - požiadať o platobný rozkaz. Exekútor v tejto fáze ti je nanič, potrebuješ aspoň platobný rozkaz - už ti to napísali.
nemaj ružové okuliare, kým prebehne tento proces, on sa zbaví majetku=pozemku, iné nemá, oficiálne nezamestnaný, dlh vznikol pred svadbou,......všetko v tvoj neprospech.
Ja som mala aj exekučný titul a stále som cent nevidela.
Na Slovensku je to tak.
Bud to vzdaj, alebo rob cirkus v jeho rodine, domáhaj sa svojho práva, ale urýchlene.
Martina821
16.05.13,17:05
Vzdať sa určite nevzdám nieje to pár eur, ale ďakujem za odpoveď a radu :) a pozemku sa nezbaví,lebo má na krku exekútora zo sociálky.