moncici
10.03.06,08:39
Prosím o radu, ako mám v JU v alfe vyučtovať uhradene fakt. od Veriteľa.Uhradil len časť, pretože zbytok si zobral ako odmenu.
Zita5
10.03.06,07:42
Prosím o radu, ako mám v JU v alfe vyučtovať uhradene fakt. od Veriteľa.Uhradil len časť, pretože zbytok si zobral ako odmenu.

Rozšír zadanie otázky .
sway
10.03.06,07:45
Prosím o radu, ako mám v JU v alfe vyučtovať uhradene fakt. od Veriteľa.Uhradil len časť, pretože zbytok si zobral ako odmenu.

Uhradiť by si si mal celú pohľadávku a na odmenu by ti mal vystaviť faktúru a tiež vypísať pokladničné doklady o úhrade.
Alebo ak to išlo bankou, spraviť písomnú správu o zápočte pohľadávky a záväzku a odúčtovať si pohľadávku v plnej výške a záväzok tiež.
Ale určite musíš mať doklad na tú odmenu, alebo zmluvu a potom ju automaticky započítať s pohľadávkov.
Ale ako hovorím pohľadávku musíš uhradiť celú.;)
Zita5
10.03.06,07:50
Uhradiť by si si mal celú pohľadávku a na odmenu by ti mal vystaviť faktúru a tiež vypísať pokladničné doklady o úhrade.
Alebo ak to išlo bankou, spraviť písomnú správu o zápočte pohľadávky a záväzku a odúčtovať si pohľadávku v plnej výške a záväzok tiež.
Ale určite musíš mať doklad na tú odmenu, alebo zmluvu a potom ju automaticky započítať s pohľadávkov.
Ale ako hovorím pohľadávku musíš uhradiť celú.;)



Ja osobne si myslím , a to by som v tomto prípade zdôraznila , že treba to skutočne ošetriť zmluvou , že za čo vlastne uplatňuje nárok odmenu, resp. za akých podmienok mu firma chce vyplatiť túto odmenu .

Inak súhlasím plne so sway .:)
moncici
10.03.06,07:56
Zmluvu mam .Išlo to cez banku.Dakujem
Zita5
10.03.06,08:00
Zmluvu mam .Išlo to cez banku.Dakujem

Tak potom všetky pohľadávky zaúčtuješ do príjmov a odmenu zaúčtuješ na základe zmluvy do výdavkov s tým , že v prípade FO - dodržať bonzáčika .
sway
10.03.06,08:05
Zmluvu mam .Išlo to cez banku.Dakujem

Tak ti odporúčam zahrnúť si do záväzkov (na základe zmluvy) sumu ktorú si stiahol.
napr. Fakturoval si mu 10 000, stiahol si 2 000 - teda 2 000 bude záväzok.
Potom pri účtovaní banky ti prišlo 8 000 , tak si uhradíš celú pohľadávku 10 000 a nasledovným zápisom si zaúčtuj úhradu záväzku 2 000 a banka ti bude sedieť a všetko budeš mať OK;)
sway
10.03.06,08:06
Tak potom všetky pohľadávky zaúčtuješ do príjmov a odmenu zaúčtuješ na základe zmluvy do výdavkov s tým , že v prípade FO - dodržať bonzáčika .

sorry Zitka, ale bonzáčik sa týka len hotovosti - pokiaľ viem ;)
Zita5
10.03.06,08:54
sorry Zitka, ale bonzáčik sa týka len hotovosti - pokiaľ viem ;)


Ale ja som so zadávateľkou otázky písala cez SS a vyplýva z toho bonzáčik .