siburnik
15.05.13,15:32
Dobry den,
bol som zamestnany na HPP a popri tom som mal zivnost kde som platil odvody. Neskor som zalozil k tomu s.r.o. HPP som ukoncil a uz mam len zivnost a s.r.o.
Ako teraz postupovat? Zivnost chcem zrusit a pokracoval len v s.r.o..

Mam teraz platit odvody aj za zivnost a sro? ALebo stale len za zivnost?

dakujem za rady
KEJKA
15.05.13,17:44
ak nie si v sro zamestnaný, tak žiadne odvody sro neplatí.
Až skončíš živnosť, prestaneš platiť odvody, tak porozmýšľaj, či chceš alebo nechceš byť v sro zamestnaný. Ak áno, sro bude tvoj nový zamestnávateľ a odvody sa budú platiť presne podľa pravidiel, ako ked si mal HPP.
Ak sa nezamestnáš v sro, tak máš štatút dobrovoľne nezamestnaného a musíš sa registrovať v ZP a platiť odvody ako samoplatiteľ.
siburnik
16.05.13,08:06
Ahoj, dakujem... cize ak som spravne pochopil - kym mam zivnost a platim odvody na zivnost tak na sro nemusim nic riesit? Ked zrusim zivnost tak su dve moznosti - registrovat sa ako dobrovolne nezamestnany alebo zamestnat sa v sro...

A otazocka - mam odrobene roky ako zamestnanec... ked zrusim zivnost a budem len konatelom nemozem sa hodit na urad prace a vyuzit tu podporu? Ci kym skom konatelom to nejde?
KEJKA
16.05.13,08:14
nejde to, kým si spoločníkom.
siburnik
16.05.13,08:20
a dako vyriesit sa to neda? ci len prepisat firmu...
KEJKA
16.05.13,16:49
predať firmu.............
kobolcs
22.05.13,11:54
da predajom/prepisom firmy ale pocitaj si 6 mesiacov tj max 4200 eur ak si mal max. zapoc. prijmy predaj,kupa sro tam a naspat 150-500 eur oplati sa?