Bizzy
15.05.13,18:29
Prosim Vas o radu, potrebujem si nieco ujasnit, vopred dakujem.

Ak mi plynie vypovedna lehota, ktora konci na konci maja a mam nevycerpanu dovolenku, moze mi zamestnavatel nariadit jej cerpanie aby sa vyhol jej preplateniu? Nie som si ista ci sa tohto nahodou netyka § 111 ods. 5 - ... čerpanie dovolenky je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi aspoň 14 dní vopred ... Neviem ci sa jedna o pracovne alebo kalendarne dni. Ak by to tak bolo musi tak urobit pisomne asi predpokladam alebo ako to funguje?
Upozornujem , ze som uz posledny zamestnanec.
Ide mi o to aby som vedela ci sa teda mozem nejako branit alebo nie a ak sa na to vztahuje ta lehota 14 dni (pokial je to ozaj tento pripad) tak do kedy mi to presne musi stihnut patricnym sposobom oznamit. Dakujem velmi pekne
Tweety
15.05.13,17:14
Dovolenku budeš mať preplatenú tak či tak, buď vtedy, keď si ju budeš čerpať(určuje zamestnáv. po dohode so zamestnancom) alebo ako nevyčerpanú pri skončení PP. AK neviazne komunikácia, tak sa určite na spôsobe dohodnete.
Bizzy
15.05.13,17:27
No ale ked mi nakazu cerpat dovolenku pocas vypovednej, tak ked skoncim tak by mi tam ostalo menej dni na preplatenie nez ked by mi ju nenariadili a to je to ze by som si nechcela znizovat dovolenku ktoru mi musia preplatit
Tweety
15.05.13,17:30
ALe zákon nehovorí nič o tom, že zamestnáv. ju nemôže dať zamestnancovi vyčerpať. Dovolenka je na to, aby sa čerpala.
Bizzy
15.05.13,17:37
ano ale ak mi to chce nariadit ma zaujima ci musi mi to nariadit vpred nejaky cas, presnejsie povedane zamestnavatel sa nesprava dlhsiu dobu korektne pri ukoncovani pracovnych pomerov a nechcem nechat so sebou vy........ cize jedine co moze byt pre mna prinosom kedze budem koncit o dva tyzdne je ze dovolenka ktoru mam nevycerpanu mi po ukonceni proste preplati kedze to mu vyplyva a kazdy jeden den o ktory sa mi to neznizi je pre mna financne plus
Bizzy
16.05.13,05:10
Podla vsetkeho ak mi dovolenku budu chciet nariadit tak nestihli tu lehotu 14 dni a tyka sa to asi aj mna takze maju smolu a prekazky v praci kde by mi dali 60% mzdy tiez nemozu iba ak by som vo vypovedi mala uz predtym urcene ze uz pocas vypovednej su zavazne prevadzkove. Cze mozem im povedat ze nestihli lehotu takze nemaju narok mi ju nariadit, je to tak spravne?