chillinko
15.05.13,18:30
Dobry den...blbec je nahoda...a stalo sa co sa stalo...cize moj problem: mal som auto, ktore som predal, kupno predajna zmluva bola podpisana riadne a aj vsetko okolo toho je v poriadku. Auto bolo predane 10.5.2013....nasledne nato 15.5.2013 bolo auto odcuzdene novemu majitelovi a pachatel sposobil dopravnu nehodu a z miesta cinu usiel. Kto je vinik a kto bude znasat nasledky dopravnej nehody? Ja ako majitel este neprepisaneho vozidla som bol zavolany k nehode...ale pritom auto som uz fyzicky predal. Ja mam peniaze od noveho majitela ale novy majitel nema ani auto a ani nechce niest zodpovednost za skodu ktore neznamy pachatel spravil...ako sa toto bude riesit?
Peggynka
15.05.13,17:28
Ja myslím,že pokiaľ máš kúpno-predajnú zmluvu,prepísanie na DI je už len formalita.Zaplatením sa majiteľom stal kupujúci.To už je asi jeho problém.Prevzal si peniaze a tým pádom si prestal byť majiteľom.Môj názor.
buchač
15.05.13,17:50
Držiteľ vozidla je povinný do 15 dní od dňa vykonania prevodu držby prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.

http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu

Peggy má síce pravdu ...ale až taká formalita to nie je ...
draik
15.05.13,17:59
Ak ste sa nedohodli inak, vlastnícke právo prešlo na nového majiteľa odovzdaním auta bez ohľadu na zaplatenie kúpnej ceny. Samotný prepis je formálny úkon, ktorý s vlastníctvom nemá nič spoločné.

§ 133 OZ
(1) Ak sa hnuteľná vec prevádza na základe zmluvy, nadobúda sa vlastníctvo prevzatím veci, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.
arizona
15.05.13,18:11
Novy majitel uz mal auto prebrate, uz si mu ho odovzdal? Tak potom nie je co riesit...a dal si zly nazov temy,vinny, nie si ani ty,ani novy majitel .-)
Ice dive
15.05.13,18:50
Vinu nesie ten čo spôsobil škodu t.j. zlodej, čo auto odcudzil... keďže neprišlo k prepisu škoda by sa mala hradiť z tvojho PZP tak sprav dobrý skutok a nahlás škodu v tvojej poisťovni, nech to tomu neborákovi, čo za nič nemôže zaplatia... teba to stojí len vypísanie tlačiva.... poisťovňa ho ak sa nájde bude aj tak regresovať... pre teba to nemá žiaden dopad... keďže si auto predal, mal by nový majiteľ podať trestné oznámenie, že mu auto ukradli a modliť sa, aby mu ho našli ak ho nemal poistené...