smolicek1
16.05.13,05:40
Dobry den...chcem sa poradit ohladom mojho pripadu. Momentalne som na rodicovskej dovolenke a popri tom pracujem. Som slobodny umelec- cize niesom zamestnana u zamestnavatela. Do soc. odvadza za mna odvody stat, v sucastnosti si platim len zdravotne poistenie ( cca 4eur/mes). Momentalne cakam druhe dieta- rizikove tehotenstvo. Mozem ist teda na marodku, kedze aj pracijem popri rodicovskej? Budem dostavat aj nieco zo socialky? Dakujem vopred za odpovede a rady.
Lianka
16.05.13,06:51
Pocas PN nemozes pracovat, t. j. poberat prijem - vyplacana PN-ka je nahrada za stratu prijmu. Pocas PN odvody neplatis.
smolicek1
16.05.13,06:54
jasne to viem ze nemozem pracovat popri PN..-..ale ja sa pytam ine...ci popri Rodicovskej dovolenky mozem ist na PN. Ci mi nepozastavia Rodicovske... ? :(
Mila123
16.05.13,07:04
píšeš, že ti platí štát za Teba, ale iba dôchodkové poistenie a to iba v prípade, že nie si zamestnaná....
ako je to vlastne s Tebou? pracuješ ako slobodný umelec? alebo si iba na RP alebo?
smolicek1
16.05.13,10:50
no..bola som sa pytat na uradoch a len v ZP mi vraveli ze som povinna platit...a dnes som volala aj mojej ekonomke a ona mi to potvrdila. Ja som na Rodicovskej a popri tom pracujem- doma- riadne si platim tu ZP a robim danove priznanie. Momentalne mi dr. navrhla, rsp. povedala ze tehu je rizikove, takze by som mala ist na PN. vzhladu na to, ze popri RD pracujem. Preto ma zaujima, ci mam na PN narok a ci mi nesiahnu na Rodicovske... :(