Vladimír Ozimý
10.03.06,09:16
Hm mam obcianske zdruzenie ktore malo len prijem z prispevkov od mamiciek, zriadene bolo pre mamicky s detmi a skratka mamicky im prispievaju na chod centra...Je to prijem suvisiaci z hlavnou cinnostou to jest nie je predmetom dane podla paragrafu 13 alebo je to prijem ktory zaklada cenovu konkurenciu a je mozne nim dosiahnut zisk to jest ide o danovy prijem a treba podat danove priznanie. Dakujem
Vladimír Ozimý
10.03.06,08:53
no a este ma zaujima jedna otazka...o.k. zriadovacie vydavky su vydavky suvisiace so zalozenim, t.j. postovne,poplatky atd..., no ale co napr. ked kupite knihu pred zalozenim...je to mozne dat ako zasobu a zahrnut to do nakladov?
olala
26.09.06,08:30
Prosim mate niekto skusenosti s organizovanim burzy detskeho ošatenia v materskom centre? Je to zdaniteľný príjem alebo nie? Máme to zakotvene v stanovach ,tak by to mal byt nezdaniteľný prijem nie? A čo všetko potrebujeme aby sme mohli zorganizovat takuto burzu, myslím treba nam na to nejake doklady? Ďakujem
olala
27.09.06,09:20
Prosím poradte mi, ako je to s tou burzou.
Jara
27.09.06,09:37
Hm mam obcianske zdruzenie ktore malo len prijem z prispevkov od mamiciek, zriadene bolo pre mamicky s detmi a skratka mamicky im prispievaju na chod centra...Je to prijem suvisiaci z hlavnou cinnostou to jest nie je predmetom dane podla paragrafu 13 alebo je to prijem ktory zaklada cenovu konkurenciu a je mozne nim dosiahnut zisk to jest ide o danovy prijem a treba podat danove priznanie. Dakujem

Ja by som brala oslobodený od dane z príjmu
Jara
27.09.06,09:40
no a este ma zaujima jedna otazka...o.k. zriadovacie vydavky su vydavky suvisiace so zalozenim, t.j. postovne,poplatky atd..., no ale co napr. ked kupite knihu pred zalozenim...je to mozne dat ako zasobu a zahrnut to do nakladov?

Ak to nie je rok pred založenim ale napriklad mesiac dva tak by som to brala tiez do zriaďovacich výdavkov. Podľa toho aka kniha, ale pokiaľ súvisí s podnikaním, tak iste chceš podnikať čestne tak preto si si ju kúpil. Je to obhájiteľné.