adinka55
16.05.13,10:25
Kupili sme softver z Australie, nejde o krabicovy softver, vsetko si stiahnem z internetu. Na fakture nemam DPH. Netreba to samozdanit alebo nieco s tym urobit.... myslim z pohladu DPH. Netreba to nejako aj preclit? Este som sa s takymto prikladom nestretla.
martinez
16.05.13,14:55
Kedze sa z pohladu DPH nejedna o krabicovy softver, nejde o tovar, ale ide o sluzbu. Kedze nejde o tovar, preclenie neprichadza do uvahy.
Podla mojho nazoru:
1/ dph : je potrebne urobit samozdanenie podla §69,3
2/ dan z prijmov : treba si dat pozor na zrazkovu dan pri uhrade faktury, nakolko takyto prijem australskej firmy sa povazuje za prijem zo zdrojov na uzemi SR podla §16,1,e,1 .. a podla §43,2 ste povinni zrazit pri uhrade 19% dan, odviest ju do 15.dna nasledovneho mesiaca na danovy urad, oznamit to danovemu uradu a vypytat certifikat o zalateni dane, ktory poslete australskej firme...ale predtym si treba pozriet zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a australiou (ta ma prednost pred nasimi zakonmi a moze hovorit, ze netreba zrazat). Resp. cital som jeden nazor danoveho poradcu, ktory tvrdil, ze pokial je takyto sw standardizovany, t.j. nie je vytvoreny pre vase podmienky, ale moze si ho stiahnut ktokolvek v rovnakej podobe, nejedna sa o licenciu a teda zrazkova dan sa neuplatnuje. Ale to bol nazor jedneho poradcu v nemenovanom casopise.