lavita
10.03.06,08:17
Mam este zopar otazok k podavani danoveho priznania typu B, ak by mi niekto odpovedal, bola by som rada.
Som zamestnana a popritom som sprostredkovatel DDS ako SZČO.
Vediem si iba evidenciu.
1. chcela by som sa opytat, co okrem potvrdenia od zamestnavatela prikladam k danovemu priznaniu, docitala som sa na porade ze vykaz o majetku a zavazkoch a vykaz o prijmoch a vydavkoch sa nepriklada, kedze si nevediem uctovnictvo, ale iba evidenciu. Prikladam teda aj nejaky zoznam prijmov...teda tu evidenciu, staci ked je to iba mnou podpisane? Vydavky som si uplatnila pausalne.
2. a dalej sa chcem opytat na Vypis z Daňového priznania, mam ho odovzdat do konca marca v Zdravotnej pistovni a do 30.6. v Socialnej poistovni. Je to spravna informacia?
ale je na nom aj taka kolonka ci som uctovala v JU alebo PU. Tak co tam mam napisat, ked ja mam len evidenciu.

Mozno take trapne otazky, ale vobec sa v tychto veciach neorientujem...
dakujem
sway
10.03.06,07:24
Mam este zopar otazok k podavani danoveho priznania typu B, ak by mi niekto odpovedal, bola by som rada.
Som zamestnana a popritom som sprostredkovatel DDS ako SZČO.
Vediem si iba evidenciu.
1. chcela by som sa opytat, co okrem potvrdenia od zamestnavatela prikladam k danovemu priznaniu ja kopiu prikladam
, docitala som sa na porade ze vykaz o majetku a zavazkoch a vykaz o prijmoch a vydavkoch sa nepriklada, kedze si nevediem uctovnictvo, ale iba evidenciu. Prikladam teda aj nejaky zoznam prijmov...teda tu evidenciu, staci ked je to iba mnou podpisane? neprikladáš
Vydavky som si uplatnila pausalne. to zaškrtneš na daňovom priznani, alebo uvedieš v poznamke vzadu
2. a dalej sa chcem opytat na Vypis z Daňového priznania, mam ho odovzdat do konca marca v Zdravotnej pistovni a do 30.6. v Socialnej poistovni. Je to spravna informacia? POZOR nie do 8 dní !!!
ale je na nom aj taka kolonka ci som uctovala v JU alebo PU. Tak co tam mam napisat, ked ja mam len evidenciu.Do poznamok vzadu uvedieš že máš len evidenciu

Mozno take trapne otazky, ale vobec sa v tychto veciach neorientujem...
dakujem

Dopisala som ti takto;) do textu
lavita
10.03.06,08:17
s tou zdravotnou spoistovnou sa mi to nejako nezda...nie je to teraz zmenene?
Johanka
10.03.06,08:37
Výpis sa na SP podáva do 30.6., je to uvedené v samotnom tlačive.
Z toho čo viem o ročnom zúčtovaní ZP ( ale priznávam, že zatiaľ viem toho málo), všetky údaje na stanovenie výšky vymeriavacieho základu budú uvedené v ročnom zúčtovaní preddavkov na ZP. Možno to dolpní niekto znalejší v zdravotnom poistení.
horstik
10.03.06,09:11
V Prievidzi na zdravotnej potvrdili /dosť neochotne/ prevzatie výpisu, ale vraj máme prísť až v polovici mája, lebo vtedy asi budú mať tlačivá.
učtovníčka
10.03.06,09:11
Nie som expert na ZP ale mne povedali že výpis sa bude odovzdávať spolu s ročným vyúčtovaním do 30.6.06.