104lenka
16.05.13,10:36
Prosím Vás, bola som vedená v nbs ako finančný agent. Prišlo mi už rozhodnutie o odhlásení z nbs. Do kolkých dní musím vrátiť kartičku DIČ danovému úradu? Musím osobne a v mieste trvalého bydliska? Aké ďalšie náležitosti mi ešte vyplývajú po odhlásení z nbs??
Ďakujem za odpovede.
Mila123
16.05.13,08:42
postupuješ podľa § 67 zákona č. 563/2009 (Daňový poriadok)


(9) Ak nastanú zmeny skutočností uvedených pri registrácii podľa odseku 2 okrem odseku 2 písm. a) siedmeho bodu a písm. b) piateho bodu vrátane zmien, ktoré majú za následok zrušenie registrácie k niektorej dani, oznámi to daňový subjekt správcovi dane v lehote do 30 dní odo dňa, keď nastali, alebo požiada o zrušenie registrácie. V tejto lehote predloží daňový subjekt správcovi dane aj osvedčenie o registrácii, ak je potrebné nahlásené zmeny zapísať do osvedčenia o registrácii. Ak daňový subjekt nesplní oznamovaciu povinnosť riadne a včas, príslušné zmeny v registri vykoná správca dane z úradnej moci, hneď ako zistí rozhodujúce skutočnosti.

(10) Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane osvedčenie o registrácii do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o zrušení registrácie.

určite navštív pobočku SP (ak si bola povinná platiť príspevky ) a ZP
104lenka
16.05.13,10:44
Ked som študentkou tak ak dobre rozumiem na pobočku SP ísť nemusím?
Mila123
17.05.13,05:55
mala či nemala si povinnosť platiť príspevky na soc. poistenie? ak nie, nemáš kam ísť.....