martinna25
16.05.13,12:26
dobry den, chcela by som sa obytať či mame narok a možme požiadať o dodatočne vyplatenie danoveho bonusu za rok 2011 kedže vtedy sme ani ja ani manžel bonus nepoberali ,,za rok 2012 sme uz danovy dostali,, dakujem
DanielaSL
16.05.13,16:48
Ak máte nárok na DB , tak si treba urobiť dodatočné daňové priznanie na tlačivách aké platili v roku 2011. Ale je otázne či spĺňate podmienky na priznanie DB. Neuviedli ste nič konkrétne a tak je ťažko zodpovedne odpovedať.
mondes
16.05.13,19:25
Je viac dôvodov na to, aby bolo možné posúdiť, či máte nárok na daňový bonus. Napr. či v r. 2011 ste mali dieťa do 25 r. , ktoré študuje, alebo či ako živnostník ste mal za rok 2011 dostatočný príjem na to, aby ste mohli bonus dostať a či ste ako živnostník vykázal kladný základ dane, alebo či ste ako zamestnanec nedostávali bonus mesačne atď. Takže je potrebné bližšie špecifikovať r. 2011. Čo, kde ste robili vy aj Váš manžel a aký ste mali príjem.
martinna25
17.05.13,12:54
ja som bola v tom čase na materskej do marca s dcerou a od jula so synom a manžel bol zamestnany ale nepoberal Db
DanielaSL
17.05.13,13:23
Tak za predpokladu, že manžel pracoval ako zamestnanec , máte spoločnú domácnosť a dosiahol príjem zo zamestnania vo výške 6 násobku minimálnej mzdy v tom roku, treba si urobiť dodatočné daňové priznanie na tlačivách platných za rok 2011, kde si dožiada vyplatenie daňového bonusu. Ak to neviete urobiť sami, dajte si to urobiť šikovnej účtovníčke, ktorá vám úpovie, čo treba k tomu aj zdokladovať. Ja som to robila tento rok za tri zabudnuté roky klientovi.
martinna25
17.05.13,14:16
dakujem za odpoved