mama35
16.05.13,17:42
Dobrý deň,
som od 17. apríla 2013 na MD, bola som riadne zamestnaná, avšak akosi mi ušlo, že je možné sa pripoistiť, aby som si mohla prilepšiť dávku materskej. Je to možné i dodatočne? Čo by som mala preto urobiť a kam by som sa mala obrátiť? Počula som, že údajne táto možnosť bola zrušená, potom som počula, že zrušené to nebolo, ale sa zvýšil mesačný poplatok poistenia až na 120,- €. Vôbec sa neviem dostať k takýmto pre mňa dôležitým informáciám, preto prosím o radu, či sa dá s tým ešte niečo robiť, keby mi to niekto "po lopate" vysvetlil.
Ďakujem.
Xanti
16.05.13,15:47
To tzv. pripoistenie by si musela platiť 9 mesiacov pred nástupom na MD aby si mala nárok ... ty už na MD si .. už nič nespravíš ...
a platí sa 130,27 eur mesačne .
mama35
16.05.13,15:50
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Katy a R
16.05.13,15:53
Ja už len doplním Xanti - ( lebo pre teba je už neskoro - treba na materskú myslieť pred otehotnením ;) .. že všetko o dobrovoľnom poistení (je to riadne poistenie) nájdeš v zákone o SP - kuk http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni.html
Pripoistenie by mohlo byť v nejakej komerčnej poisťovni - ale aj na to už u teba bude neskoro