zdeník
10.03.06,09:39
V roku 2005 sme postavili hotelík.Som začínajúcai účtovníčka. Prosím veľmi pekne o pomoc pri zaradení majetku:
a,vertikálne turbo solárium- či súčasť budovy al. samost. hnut. vec
(ak samost.vec -neviem nájsť v klasifikácií do ktorej skupiny)-je to veľké moštrum , v projektoch vymedzená miestnosť naň
b,varná platňa, ktorú sme osadili do kuchynskej linky v sam. kuchynkách na poschodiach
c, stropné svietidlá, lustre- nie nočné lampy
d,satelitný systém -od antény cez káble, moduly až po skriňu v ktorej to je zabudované?
e,kamerový a zabezpečovací systém
f, práčka, žehlič, sušička -zaradila som dobre do Prístroje pre domácnosť inde nedefinované-29.7?
g,materiál a prácu na úpravu okolia- dvojmetrový chodník kopirujúci pôdorys okolo celej budovy
Ďakujem, ďakujem, ak mi niekto pomôže.
A ešte čo s vianočnou výzdobou celého hotela v hodnote 15 tis. korún-účet 501?
fajnovka
10.03.06,10:27
V roku 2005 sme postavili hotelík.Som začínajúcai účtovníčka. Prosím veľmi pekne o pomoc pri zaradení majetku:
a,vertikálne turbo solárium- či súčasť budovy al. samost. hnut. vec
(ak samost.vec -neviem nájsť v klasifikácií do ktorej skupiny)-je to veľké moštrum , v projektoch vymedzená miestnosť naň
hmm nenašla som ale posudzovala by som to ako Odpis. sk 2
b,varná platňa, ktorú sme osadili do kuchynskej linky v sam. kuchynkách na poschodiach
Ako súčasť nábytku, kým nie je zaradený alebo ako tech. zhodnotenie nábytku - Odpisová sk 2
c, stropné svietidlá, lustre- nie nočné lampy
Toto je zrejme súčasť stvby - zaradiť spolu s budovou
d,satelitný systém -od antény cez káble, moduly až po skriňu v ktorej to je zabudované?
Odpisová sk 1
e,kamerový a zabezpečovací systém
Odpisová sk 1
f, práčka, žehlič, sušička -zaradila som dobre do Prístroje pre domácnosť inde nedefinované-29.7?
Práčky, sušičky 29.71.13
g,materiál a prácu na úpravu okolia- dvojmetrový chodník kopirujúci pôdorys okolo celej budovy
Miestne komunikácie 2112 (Klasifikácia stavieb - Inžinierske stvby) Odpisová sk.4
Ďakujem, ďakujem, ak mi niekto pomôže.
A ešte čo s vianočnou výzdobou celého hotela v hodnote 15 tis. korún-účet 501?
S vianočnou výzdobou som si nie istá, pozriem
Svetlana Steranková
10.03.06,10:48
Súčasťou stavby je všetko, čo k nej podľa jej charakteru a projektovej dokumentácie patrí (napr. zabudované stroje, prístroje a zariadenia) viď. pokyn Ministerstva financií SR č. 3400/1998-62 Finančný spravodajca č. 3/1998), hlavne je treba brať to, čo je v projektovej dokumentácii súčasť stavby. Možno si myslíš, že FS z roku 1998 je starý, ale to, čo je súčasťou stavby tam je rozpísané a to stále platí, len ťažko zohnať tohto spravodajcu.
Vybavenia stavby, ktoré sú jej súčasťou sa odpisujú spolu so stavbou v rovnakej odpisovej skupine (napr. zabudované interiéry, zabudované umelecké diela v budovách, obklady stien a stropov, okenice, mreže, rolety, žalúzie, automatrické dvere a vráta, regulačné zariadenia pre plynové kotolne).
Výrobné zariadenie, ktoré je samostatným technologickým zariadením aj samostatnou hnuteľnou vecou sa odpisuje samostatne, a to i napriek pevnému spojeniu so stavbou (napr. zariadenia čistiarní odpadových vôd, záložné zdroje elektrickej energie, telefónne ústredne, účelové zariadenia, prístroje a mobilný nábytok stavieb).
solaris
14.03.06,17:49
V spravodajcovi sa odvoláva na projektovú dokumentáciu stavby. Ale ako je to s odpisovaním samotnej projektovej dokumentácie? Vstupuje do obstarávacej ceny stavby alebo sa odpisuje samostatne (ako nehnuteľný majetok?)? A podobne služby stavebného dozoru, ako sa tieto odpisujú?

Dik za radu
ondrejvla
14.03.06,18:12
Možno ti pomôže, klikni si na túto stránku :
http://www.statistics.sk/webdata/slo...prodslov05.htm
solaris
14.03.06,18:22
Možno ti pomôže, klikni si na túto stránku :
http://www.statistics.sk/webdata/slo...prodslov05.htm


odkaz nefunguje, asi je neúplný, prosím zašli ešte raz. Dik
lenkak
14.03.06,19:02
adato
17.08.06,08:16
Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor k zaradeniu žeriavovej dráhy mostového žeriava, ktorý je umiestnený vo výrobnej hale. Je žeriavová dráha samostatný majetok? Aký kód klasifikácie a akú odpisovú skupinu by ste jej priradili. Ďakujem