neistá začiatočníčka
17.05.13,09:34
Máme nebytový priestor vo vlastníctve-obchod. Prístupový chodník k obchodu je vo vlastníctve mesta. Je už starý, s rozmrvenými betónovými kockami. Chceli by sme si ho upraviť. Je potrebné stavebné povolenie alebo len ohlásenie?Na stavebnom mi konkrétne neodpovedali, len že bude treba kolok 10,00 alebo 30,00 € (tiež som to chcela vedieť konkrétne, nie "alebo"). Na mestskom úrade som podala žiadosť o úpravu chodníka, keďže nie je vo vlastníctve osobnom , ale mesta. Odpredať ho nechcú. Ku žiadosti som doložila foto pôvodného stavu a polohový plánik.V odpovedi odo mňa ešte pýtajú:-zodpovedná osoba za stavebné práce ( to je stavebný dozor, aj keby to bola len výmena betónových kociek?)a akým spôsobom má byť úprava chodníka realizovaná (svojpomocne? )
Zatiaľ je to len pár schodov z betónových kociek. Chcela by som to mierne vyhĺbiť cca 60 cm, aby bola dlhšia rovinka a potom krátke schody, ale bez akéhokoľvek podložia pod kockami či dlažbou, aby to bolo pružnejšie pri dovážaní tovaru-vozia sa tam ťažšie sudy: Je fakt treba až tak veľa povolení a kolkov ako sa to na začiatku zdá? Uvažujem, či do toho vôbec ísť a či to nenechám tak. veď človek chce na vlastné náklady upraviť majetok mesta, investovať do cudzieho, aby to bolo pekné, nové, ale zase nie až tak veľa-vybavovačiek, peňazí, povolení...
Takže čo všetko mi treba, aby som neporušila zákony?