Trombon
17.05.13,11:50
Ukončil som životnú poistku predčasne o dva roky, ale v termíne výročia uzatvorenia zmluvy. Poisťovňa mi mala vyplatiť istú sumu, ale znížila ju o zrážkovú daň až vo výške 260 €, chcem sa opýtať, čo sa s tým dá robiť?

Ale prečo takú sumu 260 €? A neupovedomili ma o tom včas, tak by som ju nebol zrušil predčasne.
aktaK
17.05.13,10:16
no, to by zaujímalo aj mna, nakolko mame v rodine niekolko životných poistiek, a termín výplaty sa u nás tiež blíži...
dá daň ma akosi šokovala, myslela som si, že sa zdanuje "zisk" zo sporiacej čiastky, tiež som zvedavá na odpovede....

možno by si mal predsa len napísať viac podrobností ohladom poistky ako aj výplaty....
Mila123
17.05.13,10:22
podľa § 43 ZDP má povinnosť zraziť a odviesť zrážkovú daň do štátneho rozpočtu....
zrážku nie je možné požiadať o vyplatenie .....
aktaK
17.05.13,10:51
dan aj z nasetrenej, teda zo sporiacej čiastky? alebo len zo zisku?
arizona
17.05.13,12:00
preco si zakladal dalsiu temu a nepokracoval v tejto?
Indeed
17.05.13,14:56
Poisťovňa má právo na AKÚKOĽVEK zrážkovú DAŇ.
Indeed
17.05.13,14:57
ale možeš isť na príslušnú pobočku poisťovne a DOJEDNAŤ si podmienky,,

hoci aj RUČNE-STRUČNE ...
Mila123
19.05.13,06:06
iba z pripísaných úrokov, odmeny a pod. nie z našetrenej čiastky
marion
20.05.13,18:44
Kedze si vybral celu ciastku a tym ukoncil produkt, tak vybrali aj dan. Keby si tam nechal 500 eur, tak tym produkt nekoncil, dalej by sa urocil a dan by mozno zaplatili Tvoji dedici.
tajnostkárka
12.01.14,11:09
ja by som tiež potrebovala poradiť ohľadom poistky a daní - v minulom roku mi skončíla životná poistka pri dožití istého veku - splnenim všetkých podmienok teda platením a dožitím veku k danému dátumu mi bola vyplatená - teraz som na rodičovskej dovolenke no do mája som poberala materskú - ako je to s daňou musím si podať daňové priznanie preto,že mi bola vyplatená tá poistka? ked to totiž zrátam aj s MD prekračuje to 3735,94eur - za každú radu budem vďačná - resp alebo ako zistím či poisťovňa odviedla zrážková daň
avalik
12.01.14,11:19
od poistovne namas ziadny papier? dan zraza poistovna, mala by si mat info kolko ti stiahli na zrazkovu dan ... ak ti ju stiahli, na ucet ti prisla cista suma, ktoru uz dalej nezdanujes
tajnostkárka
12.01.14,14:16
nenašla som ten papier len ´žiadanku o vyplatenie a tam suma nieje - je to životné kapitálové poistenie - také som mala aj predtým a k tomu som našla aj tlačivo - vktorom sa píše,že mi bude vyplatená tá a tá suma a že odvedú aj daň no bolo to ešte v korunách toto je už v eurách
tajnostkárka
12.01.14,15:54
a tak som ho predsa našla - v rozpíse čo mi bolo vyplatené - resp rozpis poistného plnenia je napísané daň ............. 0€ je tam uvedené v zmysle 595/2003 Z.z. o daniach z príjmov je povinná odviesť správcovi dane príslušnú daň zdaňuje sa rozdiel medzi poistnou sumou a jej prípadným navýšením a zaplateným poistným za životnú zložku poistenia) - ak tomu dobre rozumiem tak z tohoto vyplýva že teda to daňové ja robiť nemusím že
Katy a R
12.01.14,16:36