Veronika R
10.03.06,09:54
Mám zamestnanca, ktorý si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku. Ona je doma a stará sa o postihnutú dcéru. Dostáva príspevok za opatrovanie vo výške 7500 Sk. Potrebujem súrne poradiť, či sa tento príspevok považuje za príjem manželky.

Veľmi pekne ďakujem.
Eliška
10.03.06,09:16
Mám zamestnanca, ktorý si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku. Ona je doma a stará sa o postihnutú dcéru. Dostáva príspevok za opatrovanie vo výške 7500 Sk. Potrebujem súrne poradiť, či sa tento príspevok považuje za príjem manželky.

Veľmi pekne ďakujem.

Do vlastného príjmu manžela /ky/ sa nezahrňa:
- zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť
- štátne sociálne dávky /napr. rod.príspevok, prídavok na dieťa/
- štipendium
Myslím, že opatrov.príspevok nepatrí medzi štát.soc.dávky, a preto by sa mal započítať. Ešte skúsim zistiť čo všetko patrí do štát.soc.dávok
Mema
10.03.06,13:23
Opatrovateľská služba je celodenná a na čiastočný úväzok. Treba si od nej vypýtať potvrdenie, ktoré by v jej prípade mal vystaviť Obvodný úrad a podľa toho zistíš, či jej to započítaš alebo nie.
vema
10.03.06,14:27
Podľa mňa, sa príspevok za opatrovanie zahrňa do vlastného príjmu manželky,nieje to sociálna dávka.
HUPKA64
10.03.06,14:52
Podľa mňa sa tento príspevok zahŕňa do vlastného príjmu manželky, ale nie je to daňový príjem.
Opravte ma, ak sa mýlim.
Silkov
11.03.06,10:01
Súhlasim Hupka 64 pracujem na oddelení ŠSD a opatrovateľský príspevok do štátnych soc. dávok nepatrí. To znamená, že sa opatr. príspevok zarata do príjmu.
Zita4
11.03.06,10:36
Mám zamestnanca, ktorý si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku. Ona je doma a stará sa o postihnutú dcéru. Dostáva príspevok za opatrovanie vo výške 7500 Sk. Potrebujem súrne poradiť, či sa tento príspevok považuje za príjem manželky.

Veľmi pekne ďakujem.
Treba hľadať v poradách. Už to to bolo veľakrát pretriasané. Pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/showpost.php?p=179599&postcount=6