libka1
18.05.13,06:03
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu, keďže neviem či sa vôbec v takejto situácii dá niečo robiť.
Zhruba pred 3/4 rokom nám zateplili činžák. Odvtedy sa doprosujem domovníkovi, nech mi vrátia sušiak čo sme mali na okne. Keby som to bola vedela, že to takte dopadne tak by som si už bola dávno kúpila nový, ale on mi doteraz vymýval mozog že o mesiac, o dva a podobné báchorky a včera na mňa vybafol, že na žiadny sušiak nemám nárok, že som mala nárok na sušiak na balkón pri našom type bytu (ten mi tiež nedali, lebo máme balkón zasklený, ale o ten mi ani nešlo). Čiže mi ukradli sušiak a oni sú v práve, som z toho čo mi povedal pochopila :-( Keď som sa ohradila, že prečo ma teda už takú dlhú dobu zavádza, dokonca nám raz už sušiak dal, ale taký čo sa nedal na naše okno nainštalovať, tak sme mu ho vrátili (okná máme všetci rovnaké, takže pravdepodobne dobre vedel že je nepoužiteľný a vrátil mu ho už niekto pred nami, len sa nás chcel zbaviť). No ale aby som dokončila, keď som sa ohradila, že prečo nás takto zavádzal, tak mi povedal, že aj ja som sa chovala nečestne a zaklincoval to tým, že som poza jeho chrbát volala do firmy čo nám menila stupačky. Áno, volala, keď sa na 3 deň po výmene stupačka upchala a u nás v záchode a kúpelni vyrazili s prepáčením hovná a tiekli mi na chodbu... A osobne si myslím že každý by v takej situácii volal. Navyše nechápem, že keď on je domovník, tak ja nemôžem volať keď mám poruchu, alebo čo? Včera do tej firmy manžel volal, a povedal mu nejaky pan ze je ko... Tak som zdvihla telefon ja a zavolala tam a spytala sa dotyčného že čo to malo znamenať, a on že manžel sa mu nepredstavil tak preto. Ja som ale bola pri tom keď volal a povedal mu meno aj adresu, tak som panovi povedala že klame a pytala sa na jeho meno, tak to sa asi zľakol a zložil mi to...
No ale čo sa chcem spýtať, čo by ste v tejto situácii robili? Nechať to tak? Ja mám teraz z princípu chuť to už nejak doriešiť a nenechať to, lebo som naozaj zúrivá. Myslela som, že keď sa vyspím ma to prejde, ale žiaľ nie... Má zmysel podať trestné oznámenie za krádež na polícii (hodnota je možno 50 EUR)? Ďakujem za všetky rady a ospravedlňujem sa za dĺžku príspevku.
buchač
19.05.13,19:05
Fakt dlhý príspevok .....a fest ....

Otázky :
Sušiak sa pripevňuje na okno , ale to okno je aké ???...plastové ???
Prečo ste si ten sušiak vlastne nedemontovali sami už pred tým zateplovaním ???

K tým stúpačkám a telefonátu poza chrbát by som podotkol len to , že chlapík je asi fakt magor ...
Za mnou sú schopní poniektorí susedia dôjsť s takou blbovinou ,až to dverami trieska ...
libka1
20.05.13,07:28
nedemontovali lebo to zateplovanie sa tahalo 5-6 mesiacov (sme dvojcinziak s 80 bytmi a nie taky co ma len 4 steny, ale take divne tvary) a nechcela som byt bez toho susiaka tolko... netusili sme kedy prideme na rad my, proste jedneho krasneho dna mi zatrieskali chlapi na okno ze davaju lesenie, nech si zvesim pradlo... tak som to spravila, ale susiak demontovat to by som nezvladla v tom momente. navyse od zaciatku to bolo prezentovane ze vsetko daju do povodneho stavu, tak ja som sprosta tomu naivne verila :-( K prvej otazke, okno mame plastove, ale my sme mali susiak normalne na steny prisrobovany, takze ho odsrobovali a kde skoncil to netusim...
K tomu spravcovi, ja poslednu dobu u neho pozorujem ze je nejaky divny, na porade napriklad vykrikoval ze ked si necha niekto topanky pred dverami ze mu ich vyhodi do smetiaka a milion takychto podobnych veci... tak neviem co sa s nim deje, ale mozno toho mal pri tom zateplovani vela a preplo mu :-(
buchač
20.05.13,12:48
Add sušiak .
Ak bol pred zateplovaním na stenu primontovaný , tak po tom zateplení sa nesmie , nakoľko by sa porušilo práve to zateplenie ...a záruka by nebola ...

Zástupca je potom pako , ak sa až toľko angažuje ...
Ja sa ani toľko a mám susedov plné zuby ...