martin.sandro
18.05.13,16:01
dobry den, chcem sa spytat ci moze byt sidlo s.r.o. na zahrade s malou drevenou chatkou, teda pozemku bez hrubej stavby? dakujem za odpoved
avalik
18.05.13,14:21
ak ta chatka nema supisne cislo, tak nie

Obchodný zákonník
§2
(3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom. Právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.

(4) Adresou sa rozumie názov obce s uvedením jej poštového smerovacieho čísla, názov ulice alebo iného verejného priestranstva a orientačné číslo, prípadne súpisné číslo, ak sa obec nečlení na ulice.
marjankaj
18.05.13,14:57
No ja by som povedal, že ako recesia to môže byť.
Na chatku si daj tabuľku s názvom s.r.o., ak chceš vymysli si aj IČO, ale do obchodného registra ti to asi nezapíšu.
Atomer.sk
20.05.13,16:48
Ak mas problem so zohnanim sidla pre firmu, tak je tu moznost virtualneho sidla firmy.
Moja SRO
21.05.13,18:13
nehnuteľnosť musí mať súpisné číslo....