nelllinka13
18.05.13,20:28
V roku 2012 mi vznikol nedoplatok na ZP,nakolko som mala prijmy (okrem prijmov zo zavislej činnosti) aj podľa §8.....v tomto roku som si robila sama danove priznanie taktiez typu B, koli takymto istym prijmom.Nakolko som si v nom neuplatnila nedoplatok ZP z minuleho roku, chcem si podat dodatocne danove priznanie.viete mi poradit ako nato, nakolko som este dodatocne danove priznanie nepodavala?dakujem
Kvaka
18.05.13,20:41
Dodatočné daňové priznanie vyplníš rovnako, ako riadne. Uvedieš v ňom navyše ako výdavok preukázateľne uhradený nedoplatok ZP. Budeš mať rozdiel na dani v porovnaní s daňovým priznaním, ktoré si podala v riadnej lehote. Preto vyplníš časť XI.Oddiel Rozdiely z dodatočného daňového priznania, postupuj podľa vysvetliviek v tlačive.
nelllinka13
24.05.13,20:43
lenže keď si dám do VIII.oddielu-do vydavkov ine nedoplatok,nič mi to nezmeni v záverečnej sume,lebo mam vyssie vydavky ako prijmy......asi nieco robim zle,fakt tomu nerozumiem :(
Kvaka
25.05.13,17:50
Ak máš z príjmov podľa § 8 vyššie výdavky ako príjmy, ako ti mohol z nulového základu dane vzniknúť nedoplatok na zdravotnom poistení? Podaj dodatočné DP za to obdobie, kedy si mala základ dane, z ktorého ti nedoplatok na ZP vyšiel.