Barbara43
10.03.06,10:52
images/icons/icon15.gifZdravím Vás poraďáci,
vie mi niekto prosím poradiť šikovného človeka, ktorý spracováva projekty pre žiadateľov o poskytnutie fin. príspevku v rámci projektu na overenie nových aktívnych opatrení na trhu práce /to je od p. Radičovej/? Bola by som Vám veľmi vďačná. Možno by mi pomohla aj nejaká osnova podľa ktorej by som to spracovala. Potrebujem súrne, lebo čas beží - termín odovzdanie 03.04.2006!
A ešte jedna otázočka: čo je to mikro-podnik? - kde by som našla charakteristiku?
Som živnostníčka, prevádzkujem malý penzión a zamestnávam jedného človeka. Za čo sa môžem podkladať? som mikro, alebo malý podnik? Alebo vôbec som nejaký podnik?
Vďaka. Barbara
ajacik
10.03.06,09:58
mikropodnikateľ, ktorým sa rozumie:
-podnikateľ, ktorý zamestnáva menej ako 10 zamestnancov
-podnikateľ, ktorý dosahuje ročný obrat najviac 2 mil. EUR, alebo vykazuje v účtovnej závierke hospodársky výsledok najviac 2 mil. EUR
-podnikateľ, ktorý je ekonomicky nezávislý.

Ekonomicky nezávislý podnikateľ je:
-podnikateľ, u ktorého podiel iných podnikateľov ako malých a stredných podnikateľov na základnom imaní alebo hlasovacích právach nie je 25% a viac
-podnikateľ, u ktorého podiel takých malých a stredných podnikateľov, ktorých zakladateľmi sú iní ako malí a strední podnikatelia na základnom imaní alebo hlasovacích právach nie je 25% a viac
-podnikateľ, u ktorého sú preukázateľne zistené vlastnícke vzťahy
Barbara43
10.03.06,10:47
Srdečne ďakujem za vysvetlenie, teda niečo som. A k tej prvej mojej prosbe nemá odpoveď? Prosím...