miros15
19.05.13,09:49
Zdravim. Prosim Vas viete mi niekto poradit, aky priemer komina by som mal zvolit pri napojeni dvoch krbovych kachli ( s vykonom 7kw na kachle ) na jeden komin. Dom je dvojpodlazny, cize na prizemi 1 krbove kachle a na druhom poschodi 2 kachle, priemer dymovodu je 150 mm. vdaka.
arizona
19.05.13,08:18
Postav dvojkomin. Kazde kachle potrebuju vlastny komin,toto upozornenie mas pri vsetkych kachliach,ci krb.vlozkach.

Ked ich napojis na jedne komin,stracas narok na reklamaciu,nikto ti nezaruci , ze ti budu oboje spravne fungovat,ak by sa nedajboze nieco stalo,poistovna ti neuzna...atd.
miros15
19.05.13,16:50
S tym napojenim kachiel na jeden komin tak fungujeme uz 10 rokov, len je to vlastne v obyvackach (hore a aj dole),Funguje to normalne ale v obyvacke je na nevydrzanie a v ostatnych izbach je chladnejsie.V komine taky problem ze je to klasicky murovany komin v nosnej priecke, ALE na streche od beton. platni je presadeny asi o 3-5 cm a tym je zuzeny v tom mieste. Tak som riesil bude frezovanie toho komina alebo vymurovanie druheho ale v chodbe a islo by teplo do vsetkych miestnosti. A je to aj lacnejsie riesenie druhy komin.